Úvod » Články » Příjemné lednové proběhnutí

Příjemné lednové proběhnutí

29. 1. 2018, 14:10    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Před rokem nás na konci ledna čekala na trati ledovka. Tentokrát to ale bylo příjemné lednové proběhnutí. Teplota nad nulou byla vítaná. Méně potom drobný déšť. Ale nikdo neremcal a všichni běželi parádně!
PBT VAŠÍ LIGY VIII (2) - 5 km
27. 1. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (2) - 10 km

Start druhého závodu

Na start druhé letošní desítky Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY se vydalo poslední lednovou sobotu v 11:00 celkem 96 běžců. A ve stejném počtu se do jedné hodiny všichni sešli i v cíli!

Někteří běžci dorazili v domnění, že je start už v 10 hodin. Jiní naopak ani před závodem nestihli připnout číslo, jak dorazili pozdě a museli se spokojit jen s 5 km závodem. Někdo vystartoval do 5 km závodu už s 10 km… Ale i přes drobné komplikace nakonec do cíle dorazilo všech 43 běžců a běžkyň na 5 km.

Ti kdo měli organizační problémy s časem startu raději jmenovat nebudeme, že Lukáši, Pavole a Kláro? :)

Nejlepší na 5 km

Nejrychlejším časem se z lednového závodu může chlubit Jakub Skalka. Druhý muž loňské PBT na 5 km obhájil vítězství z novoročního závodu v čase 16:54! Na stupních vítězů ho doprovodili Filip Jáč (17:37) a Vojtěch Šulc (18:02). Pro oba to bylo první pódiové umístění na našich závodech.

Vítězkou mezi ženami byla Jana Zímová (20:01) na celkovém 11. místě. Druhá mezi ženami do 40 let byla Kristýna Košťálová (21:15). A pro bronz si v této kategorii doběhla (ale nepřišla) Tereza Humajová (22:46).

Nejlepší muži v kategorii 40+ se vešli do 6 vteřin! Zvítězil Ondřej Homolka (19:50). Druhý byl Harald Scheu (19:52) a třetí Michal Řehoř (19:55).

V ženské kategorii 40+ zvítězila Martina Bradáčová (21:01) a mezi ženami obsadila celkově druhé místo. Do své velké sbírky medailí přidala další Blanka Lochmanová. Tentokrát stříbro za čas 21:37. A třetí v této kategorii byla Jitka Šulcová (23:16) těsně před Lenkou Zloskou.

V kategorii do 15 let brali medaile sourozenci Marek a Kateřina Krátcí. Třeba časem přivedou i třetího do party… :)

Nejlepší na 10 km

Nejlepším desítkářem byl nováček na našich závodech Jakub Exner. Stopky se při jeho průběhu cílem zastavily na čase 34:04. Druhý byl Ondřej Dobiáš (35:54) a třetí Mojmír Dryml (35:49).

Třetí nejlepší výkon historických tabulek a svoje osobní maximum zaběhla Regina Procházková. Čas 38:24 znamenal celkově skvělé 11. místo! Daleko za svými zády nechala druhou a třetí mezi ženami. Těmi byly Veronika Jančová (43:11) a Petra Jirků (43:57).

V kategorii 40+ se tentokrát prosadili mladíci. První byl letošní nováček v této kategorii Ondřej Teplý (36:43). Druhý byl Jiří Kabelka (36:56) a pro bronz si doběhl Vítězslav Král (37:31).

Mezi ženami v kategorii 40+ na prvních dvou místech obhájily své pozice z novoročního závodu Dana Jiřičná (44:23) a Daniela Perglerová (46:13). Na stupních vítězů by je tentokrát doplnila (pokud by vydržela do vyhlášení) Andrea Kainarová (50:10).

Díky a za měsíc zas

Děkujeme všem, co se zúčastnili druhého letošního běhu PBT VAŠÍ LIGY. A speciální dík patří všem, co vydrželi až do vyhlášení. A s poděkováním nesmíme zapomenout ani na partnery: Lifefood, Pivovar Moucha a SportHero.