Úvod » Články » Jak na Nový rok...

Jak na Nový rok…

2. 1. 2018, 19:00    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

…bylo letos krásně, to by člověk skoro nevěřil. Příjemných 9 °C přilákalo na Novoroční běh 147 běžců a běžkyň, kteří nezaháleli ani první den v roce. Děkujeme za přízeň běžců i počasí! :)
PBT VAŠÍ LIGY VIII (1) - 5 km
1. 1. 2018   Tour   Praha – Běhání
PBT VAŠÍ LIGY VIII (1) - 10 km

Start do roku 2018

Po sedmi letech jsme se znovu sešli na Novoroční běh. A ve 14 hodin vyběhl 81 členný dav na 10 km.

Následovalo je 66 běžců na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Jako první do cíle v roce 2018 doběhl Jakub Skalka (17:01). O 26 vteřin za ním byl Tadeáš Mahel a 31 vteřin za Tadeášem proťal cílovou čáru Antonín Čermák. Ten původně chtěl běžet 10 km, ale protože si zapomněl boty, běžel bez nich „jen“ 5 km. Snad nemají nohy žádnou újmu :)

Mezi čtyřicátníky byl nejlepší nováček v této kategorii Jan Hušák. Celkově byl v čase 19:03 na devátém místě. Druhý byl Daniel Šimík (19:46) a třetí jeden z našich nejvěrnějších běžců Milan Cibík (20:23).

Kristýna Košťálová zvítězila mezi ženami v čase 21:36. Stříbrná byla Jana Josková (21:58) a jen vteřinu za ní bronzová Iveta Lodrová.

V kategorii 40+ byla na Nový rok nejrychlejší Helena Vavrušová (21:55). Pro medaili si doběhly také Petra Procházková (23:05) a Petra Šarochová (24:15).

Dorazily také mladé naděje. Mezi nimi byl nejdříve v cíli Matěj Procházka (23:00). Kousek za ním do cíle doběhl Marek Krátký (23:22). Třetí potom byla Sofie Němečková (34:58).

Nejlepší na 10 km

Michal Řežábek utekl soupeřům o parník a zvítězil v osmém nejrychlejším čase historie našich závodů 33:42. Na druhém místě byl Ondrej Sklenář (36:14). Třetí příčku si vyběhl Jiří Veleba (37:25).

V kategorii 40+ byl nejrychlejší celkově pátý Radek Dvořák (38:37). Druhé místo si vyběhl Petr Bena (40:18) a třetí byl Milan Brož (41:08).

Nejrychleji v cíli mezi ženami byla Vladěna Hrstková a světe div se v čase 42:41 to zvládla i s kočárkem. Druhá byla vítězka loňské Pražské běžecké tour Petra Davídková (45:27) a třetí Katarína Pomorská (46:50).

Tradiční sběratelky medailí byly na prvním a druhém místě v kategorii 40+ žen. Zvítězila Dana Jiřičná (44:36) a druhé místo si vyběhla Daniela Perglerová (46:22). Třetí místo pro sebe získala Zuzana Slezáková (50:08).

Přejeme úspěšný rok 2018

Děkujeme všem co dorazili na první letošní závod a společně s našimi partnery Lifefood, Pivovar Moucha a SportHero přejeme úspěšný rok 2018.

Věříme, že společně se uvidíme také na konci ledna. Již tradičně poslední sobotu v měsíci (27.1.) v 11:00:

Kompletní fotogalerii najdeš na naší Facebookové stránce.