Rozhodl jeden bod

10. 12. 2017, 16:43    autor: Petr Lundák    Reportáž   Squash Plzeň

Poslední turnaj letošního roku v Plzni přinesl solidní účast 23 squashistů. Mezi hráči v kategorii Na pohodu byl nejlepší Ondřej Zelenka. Kategorii Na krev ovládl Jan Mastný. Drama bylo v konečném pořadí Squashové tour 2017. Tam rozhodl o vítězi pouhý jeden bod.
Squashový turnaj (9) - Na krev
10. 12. 2017   Turnaj   Plzeň – Squash
Squashový turnaj (9) - Na pohodu

23 hráčů na Doubravce

V tradičním čase, na tradičním místě. Tedy v neděli v 10:00 ve Sportpalace Doubravka se sešlo 23 squashistů (z nich jedna žena).

Premiérové medaile

V kategorii Na pohodu byli hráči rozděleni do čtyřech skupin po třech. V nich si zahráli na dva hrané sety. Všichni potom postupovali do pavouka. Do čtvrtfinále se dostali všichni favorité. Ale tam se ne všem dařilo dle očekávání. Své zápasy prohráli třeba Petr Muláček a Michal Vávra. Velmi vyrovnaný byl zápas Luďka HolubaLukášem Stunou. Lukáš se jednou sice ocitl na zemi, ale nakonec zápas otočil z nepříznivého stavu 0:1 na 2:1 na sety a radoval se z postupu do semifinále.

Lukáš Stuna narazil v semifinále na hráče s podobným jménem – Lukáš Stupka. A na mladou generaci byl Lukáš Stuna krátký. Ve druhém semifinále se možná trochu překvapivě potkali Filip BastlOndřej Zelenkou. A do finále postoupil Ondra.

Oba finalisté měli svoji první medaili z turnajů VAŠÍ LIGY jistou a tak mohli hrát uvolněně. První zlato si nakonec odnesl Ondra Zelenka.

Finalisty na stupních vítězů doplnil Lukáš Stuna. Ten v zápase o bronz vyhrál s Filipem Bastlem. Filip si tak na svoji první medaili musí počkat.

Mezi ženami byla nejlepší (a jediná) Ivana Milotová.

Tradiční titul žumpakrále si odnesl vítěz spodní části pavouka, na konečném devátém místě, Jakub Šavlík.

První zlato

Systém turnaje Na krev musel být na poslední chvíli změněn, když jeden z hráčů o svém přihlášení nevěděl. Stane se :) Nakonec se tedy hrálo ve dvou čtyřčlenných a jedné tříčlenné skupině. Ve skupinách se větší překvapení nekonala a všichni tři první nasazení postoupili z prvních míst bez ztráty setu. Problém neměli ani ve čtvrtfinále a tak se dle očekávání trio Kraus, Mastný, Krupička dostalo do semifinále. K nim se přidal do té doby vedoucí muž Squashové tour 2017 Martin Šmejkal, když porazil ve čtvrtfinále Čendu Herolda.

Nad síly Martina Šmejkala byl v semifinále Michal Kraus. Z druhého semifinále postoupil do boje o první místo Jan Mastný, když přehrál Lukáše Krupičku a zkazil mu tak šanci na obhajobu vítězství ve Squashové tour.

Finále se hrálo na tři vítězné sety a byla to krásná podívaná pro všechny přihlížející.

Finálový zápas byl vyrovnaný, ale ve třech setech zvítězil Jan Mastný (11:9, 12:10, 12:10). A světe div se. Pro Honzu je to teprve první vítězství z pokročilé úrovně squashových turnajů VAŠÍ LIGY. Z vítězství z nižší kategorie se radoval v roce 2010! Potom byl několikrát ve finále, ale až do tohoto turnaje nikdy nezvítězil.

Třetí byl obhájce vítězství z posledního turnaje Lukáš Krupička.

V žumpičce si pro titul žumpakrále doletěl Tomáš Holub. Nemáme přesné statistiky, ale rozhodně to nebylo jeho první vítězství této trofeje :)

Nejlepší ve Squashové tour 2017

Na posledním turnaji se hrálo o dvojnásobný počet bodů do letošní Squashové tour. A napínavý byl, jak souboj o první místo, tak i o třetí. První dva dělil po tomto turnaji pouhý jeden bod! Martin Šmejkal se utkal v zápase o bronz s Lukášem Krupičkou. Lukáš sice Martina porazil, ale vítězství letošní Squashové tour mu už nevzal.

Přímý souboj se odehrál o třetí místo v letošní Tour. Více squashového umu v něm ukázal Čenda Herold, když porazil organizátora turnaje Petra Lundáka hladce 2:0.

V roce 2018 už se turnaje nebudou počítat to Tour, ale máme pro vás hned v lednu novinku. Lednový squashový turnaj pokročilé kategorie bude zařazen mezi „Déčkové“ turnaje ČASQ. Samozřejmě zůstává také kategorie Na pohodu.

Už je spuštěno také přihlašování na tradiční Noční squashový maraton, který bude v pátek 9. února. Nezapomeň se přihlásit :)

Díky všem, že jste na turnaj dorazili a díky také Tecnifibre za zapůjčení testovacích raket.