Úvod » Články » Sedmý ročník PBT zakončen

Sedmý ročník PBT zakončen

27. 11. 2017, 16:51    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Dvanáctým závodem byl ukončen sedmý ročník Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Za celý rok se jí zúčastnilo 972 běžců a nasbírali celkem 2025 účastí.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (12) - 5 km
25. 11. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (12) - 10 km

Letos naposledy

Krásnou účast 192 běžců přilákal letos poslední závod Loap PBT VAŠÍ LIGY. Bylo příjemné podzimní počasí, a tak dost běžců dorazilo bez předchozí registrace. Zapisovatelky si s tím poradily bez větších problémů. Děkujeme :)

Jak tomu bývá zvykem, tak větší účast byla na delším desetikilometrovém závodě. Celkem bylo 101 účastníků a před startem každý volil jinou přípravu. Někdo prohodil pár posledních slov s fanoušky, někdo si povídal s ostatními běžci, jiní se plně koncentrovali na závod. Někdo raději ještě dotáhl tkaničky a nesměla chybět ani důkladná kontrola ustrojení nebo seřízení hodinek.

I kratší pětikilometrová trať měla solidní účast. Vběhlo do ní 91 běžců.

Kdo byl v listopadu nejrychlejší?

5 km

První v cíli byl Michal Vokrouhlík, který byl tak rychlý, že jsme ho jen taktak stihli změřit. Čas 16:31 znamenal vyrovnání jeho nejlepšího času na této trati a zároveň pátého nejlepšího času v historii závodu. Jen o 2 vteřiny zpět byl Jakub Skalka (16:35) a i třetí v cíli Pavel Wohl měl rychlý čas (16:48).

I mezi ženami se běželo na 5 km rychle. Třetí nejrychlejší čas trati zaběhla Renata Vocásková (18:32). Druhá v pořadí Sára Janušková se v historických tabulkách umístila časem 18:45 hned za ní. A o moc zpět nezůstala ani třetí Jana Zímová (19:19).

Mezi čtyřicátníky byl nejrychlejší Petr Lochman na celkovém devátém místě (18:12). Druhý byl v této kategorii v cíli Pavel Ločárek (19:32) a jen o dvě vteřiny za ním skončil třetí Petr Schovánek.

Letos poprvé s námi běžela Pavla Hochmanová a hned z toho bylo vítězství mezi ženami v kategorii 40+ za 20:03. Druhá v cíli byla tradiční sběratelkou medailí v této kategorii – Blanka Lochmanová (21:18). Stejně tak i třetí v cíli Katarína Tříšková (19:34) má v této kategorii doma už slušnou sbírku medailí.

Nízký, Krátký, Nízký. To jsou jména tří nejlepších v kategorii do 15 let. Zvítězil Kryštof Nízký v čase 22:02. Za sebou nechal Marka Krátkého (24:29) a svého bratra Františka (29:16), který udržel bronz až do cíle jen těsně před Enricem Fialou mladším.

10 km

Na desítce z toho tentokrát nejrychlejší časy nebyly, ale přesto byly k vidění kvalitní výkony. V čase 35:08 zvítězil Michal Řežábek, který bral vítězství také v březnovém závodě. Pro stříbro si doběhl Ondřej Sedláček, vítěz Podzimního půlmaratonu VAŠÍ LIGY. Bronz získal Ondřej Dobiáš (35:50).

V kategorii 40+ jsme na první dvou místech viděli známá jména. Zvítězil Jiří Kabelka (36:51) a druhý byl Libor Dočkálek (38:49). To třetí v pořadí byl nováček na našich závodech Stanislav Fořt (39:56).

Mezi ženami byla tentokrát nejrychlejší Lucie Krátká (44:43). V patách jí byla druhá Veronika Jančová (44:53) a pro třetí místo si doběhla Lenka Šedivá (45:42).

Svoji sbírku medailí z našich závodů rozšířila Daniela Perglerová. Vyhrála kategorii 40+ v čase 45:09. Druhá byla Andrea Fiřtová (45:27) a třetí Barbora Jandíková (50:43).

Tentokrát měli na trati 10 km svoje zastoupení i běžci mladší 15 let. Zvítězil Antonín Černý (45:02) a stříbrná byla Barbora Smolková (46:17).

Zhodnocení ročníku 2017

Pojďme si po posledním závodě společně zhodnotit ročník 2017 Loap PBT VAŠÍ LIGY pohledem do statistik :)

• Počet závodů: 12
  • Počet běžců: 972
  • Počet účastí: 2 025
  • Počet pravidelných běhen (více než 6 účastí): 72

NEJ ročníku 2017

Také se podívejme na jednotlivá NEJ ročníku 2017.

Nejstarší účastník

Nejstarším účastníkem sedmého ročníku Loap PBT VAŠÍ LIGY byl stejně jako loni Jiří Pejpal, který v tomto roce oslavil 83. narozeniny. Jirka se letos stal i pravidelnou běhnou, když se účastnil 7 závodů.

Nejmladší účastník

Nejmladším běžcem byl letos Jan Bára, který oslavil páté narozeniny a zúčastnil se zářijového běhu.

Nejvěrnější běžci

Všech 12 závodů letos zvládl rekordní počet 8 běžců. Titul nejvěrnějšího běžce obhájili čtyři z nich: Milan Cibík, Pavel Koloc, Jitka Králová a Jenda Pěkný! Milan Cibík dokonce prodloužil tuto sérii na tři ročníky v řadě! Letos se mezi nejvěrnější běžce řadí také Milan Brož, Daniela Perglerová, Petra Šarochová a Veronika Jiroušková.

Nejvíce času na trati

Zajímavý primát má Pavel Koloc. Na trati strávil totiž letos skoro 13 hodin (12:59:07). Což je o 2,5 hodiny více než druhá v pořadí této netradiční disciplíny Jitka Králová.

Nejlepší na 10 km

Známe také nejlepší běžce letošního ročníku, které hodnotíme podle průměrného času z 6 nejlepších časů.

Mezi muži zvítězil o 1 vteřinu Vojtěch Bližňák s průměrným časem 36:21. Dekorován byl až v opakovaném ceremoniálu, když došlo k chybě ve výpočtu. Vše bylo napraveno a Vojta je zaslouženě nejlepším letošním běžcem, když v posledním závodě zaběhl na vteřinu přesně čas, který potřeboval k překonání druhého Jana Svatoně (36:22)! Honza se posledního závodu neúčastnil. Třetí byl Jiří Kabelka (36:38).

Mezi ženami byla nejlepší loni druhá Petra Davídková (44:56). Druhá v pořadí byla Daniela Perglerová (45:43), která se jediná z vyhlášených zúčastnila posledního závodu. Třetí příčku obsadila Magda Kopecká (48:54).

Nejlepší na 5 km

Na 5 km obhájil vítězství v ročníku Michal Vokrouhlík s průměrným časem 16:45. Druhý byl stejně jako v posledním závodě Jakub Skalka (17:37). V posledním závodě rozhodl o svém třetím místě Pavel Vitouš, (19:15), když svůj průměrný čas zlepšil o 7 vteřin a předskočil Milana Brože (19:20).

Mezi ženami byla letos nejlepší Barbora Štěpánková s průměrným časem pod 21 minut (20:41). Druhé místo obsadila stejně jako loni Lenka Zloská (23:10). A třetí místo si vyběhala Lea Poncová (23:30).

Všichni nejlepší běžci byli také uvedeni do síně slávy.

Díky a uvidíme se na Nový rok

Díky letošním partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game a SportHero!

Ještě speciální díky patří Loapu, který byl tři roky hlavním partnerem a byl také v názvu naší Pražské běžecké tour. V roli hlavního partnera po tomto závodu končí, ale za skvělou tříletou spolupráci DĚKUJEME!

A děkujeme samozřejmě také všem, kteří si k nám letos našli cestu. Budeme se těšit v roce 2018!

A první závod v osmém ročníku proběhne hned na Nový rok. Tak nezapomeň, že platí „jak na Nový rok, tak po celý rok“ a přijď si s námi zaběhnout:

Pro více informací k dalšímu závodu sleduj Facebookovou stránku PBT. Tam také najdeš kompletní fotogalerií ze závodu.