Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Badminton s kaňkou


Badminton s kaňkou

6. 11. 2017, 14:21    autor: Jakub Hojer    Reportáž    Praha

 (autor: )
Byl by to jistě nádherný badmintonový den plný krásných a emotivních zápasů, kdybych se nerozhodl do večerního turnaje jednotlivců vložit novinku – určit kurt, na kterém se každý zápas odehraje. Byl z toho nádherný badmintonový den plný emotivních zápletek a překvapivých momentů. A víte proč?
Badminton - Mírně pokročilí - 2
4. 11. 2017   Turnaj   Praha – Badminton
Badminton - ČTYŘHRY - bez omezení 1
4. 11. 2017   Turnaj   Praha – Badminton

Nejprve ke čtyřhrám

Odpolední čtyřhry byly perfektní. Nádherných 35 párů rozdělených do tří kategorií v počtu 13, 12 a 10. Vše šlo jako po drátkách, zápasy se odehrávaly v příjemné atmosféře, na nejlepší čekaly obvyklé ceny, jen místo piva byl k dispozici Cider Lišácké jablko od našeho partnera GrilCentrum.cz.

Mírně pokročilí

1. Pravá a Levý – David Jungblut, Žaneta Tomková
2. Štěpánka a Luboš – Štěpánka Kučerová, Luboš Balek
3. Nerozhodní – Terka Kočová, Honza Fiala
4. Mrkusáci – Martin Mrkus, Luboš Mrkus
5. Láďa + Alena – Láďa Morc, Alena Michálková
6. Sluníčka – František Beneš, Andrea Švarcová
7. – Bábovky – Katka Stuchlíková, Jan Bušek
8. Eliška + Ondra – Eliška Káňová, Ondřej Klíma
9. Radka + Ilias – Radka Memis, Ilias Koranis
10. Erka – Dominika Míková, Ondra Míka

Středně pokročilí

1. Denisa + Jindra – Denisa Maršálová, Jindra Patera
2. Ježkovy voči! – Radek Šindelář, Lucie Průšová
3. RichiBala – Richie Timoth, Bala
4. Tarzan a Jane – Tomáš Ludvík, Dana Kurfirtová
5. IT Crowd – Klára Sochová, Honza Vrtiška
6. Mimoni – Monča Kaiserová, Michal Jelínek
7. Makedonští dřevorubci – Pavel Zita, Petr Kadlec
8. PIAF Team – Michaela Brabcová, Vláďa Brabec
**9. Matylda frčí – Verča Reinischová, Miky Dušek
10. Létající Čestmír – Stanislav Pospíšil, Tomáš Švadlenka
11. Penguins – Katka Martínková, Jakub Janhuba
12. Tom + Lenka – Tomáš Wiesner, Lenka Skoupá

Pokročilí

1. TA-M – Tuan Anh, Manh
2. Anew – Marek Pokorný, Verča Mičková
3. Na pohodu – Marek Frait, René Weinzettel ml.
4. ShuttleCocks – Pepa Kos, Ján Puškár
5. Falešní sobi – Michal Vácha, Lukáš Suchánek
6. Monča a Pepa – Monča Bémová, Pepa Pánek
7. Nonstop – Katka Kašparová, Mirek Solar
8. Peter a Martin – Peter Škula. Martin Kolejak
**9. RoPet – Roman Moravec, Petra Stoklasová
10. R+G – Radek Petřík, Gabika Szarazová
11. Marek a Tomáš – Marek Zadák, Tomáš Hašek
12. D-CH – Dung
13. Fire Improved Auto-navigated Shuttle Cocks – Lukáš Teichmann, Lenka

Kdyby sobota skončila teď, tedy v 18:00, šli bychom na pivo a vše by bylo dokonalé. Slunce by svítilo i o půlnoci, temná studánka v tmavém lese by se křišťálově leskla. Jenomže na kdyby se nehraje a Kubovi se zachtělo změny.

Jednotlivci a večerní drama

Hlavním impulsem pro zavedení novinky, tedy určení kurtu, na kterém se daný zápas odehraje, byl fakt, že na minulých turnajích hráči bloumali po halách (do kterých není z jednoho místa vidět) a předháněli se, kdo první uloví volný kurt. Průbojnější jedinci tak odehráli tři zápasy za sebou a pak hodinu čekali, než se k nim probojuje jejich další pavoukový soupeř, který už tak ostré lokty neměl.

Dalším přínosem měl být, podle mých ničím nepodložených odhadů, fakt, že by se všechny kategorie mohly dohrávat v plus mínus stejný čas. Doteď většinou začátečníci, kteří své zápasy odehrávají nejrychleji, skončili kolem desáté večerní a poté hodinu čekali na všechny ostatní.

Neposlední výhodu novinky jsem spatřoval v tom, že se budou na všech kurtech prolínat hráči všech kategorií a hráči se seznámí i s lidmi z jiných úrovní.

Jaká byla realita?

Začátečníci dohráli kolem desáté večerní, kdy před sebou někteří pokročilí měli ještě 3 zápasy. V tu chvíli už jsem dostal očním kontaktem od pokročilého Vládi Křivánka na srozuměnou, že není zcela spokojený. Záhy to potvrdil i slovně, což zcela chápu. Ještě předtím prošel kolem Pepa Kos a se slovy Moc to nefunguje naznačil, že ani jeho nový systém příliš neoslovil. Pak dorazil Boris Trimaylov, který nový systém ohodnotil jako, tuším, na hovno, ale protože znám Borise jako velmi slušného člověka, je vcelku dobře možné, že jsem si jeho nic moc sám přeložil tak, jak jsem napsal výše. Aby toho nebylo málo, těsně před odjezdem z Hamru mi Boris volal, že v Havranovi zapomněli udělat rezervaci a prodloužit objednávku jídla. To už bylo na lahev rumu na ex na Hlaváku…

Naštěstí nic není tak zlé, jak by se mohlo z předchozího odstavce zdát, všechny zápasy (až na jeden) se odehrály bez nutnosti zkrácení setů (v boji o bronz v pokročilých jsme za stavu 1:1 zkrátili rozhodující set na ničivých 7 bodů), turnaj skončil o čtvrt hodiny později (blahořečeni budiž paní z recepce Hamru a pan noční hlídač!) a na konci se i pokročilí usmívali, což můžu dosvědčit fotkou. Díky, chlapi! (A jaká radost, že tentokrát dorazili všichni kliďasové. Kdyby na turnaji byli moji oblíbení nejmenovaní cholerici, možná by byla zábava ještě větší…)

Turnaje mírně a středně pokročilých se dohrály ve 22:35, což je skvělý čas! Jediný průtah tak vznikl u pokročilých, kde ale vinu po mé včerejší zevrubné analýze nenese ani tak systém přidělovaných kurtů, jako – pozor – předkolo!

Do turnaje se přihlásilo 21 hráčů. Základní skupiny tak byly 3 čtyřčlenné a 3 tříčlenné. Poté jsem přesvědčil Kubu (toho s berlemi), aby v zájmu odehrání více zápasů pokročilé nerozepisoval rovnou do pavouka a 5 nejslabších ze skupin do žumpičky, ale abychom odehráli předkolo – jedenáct hráčů postoupilo přímo do pavouka pro 16 hráčů a o zbylých pět míst se utkal zbytek. Nasazení tak samozřejmě museli čekat, než se k nim z předkola dostanou soupeři, takže vznikly prostoje, které se za prvé podepsaly na výkonech a za druhé znamenaly časový skluz, který už se nedal dohonit.

Analýza ukázala, že celý systém s přidělováním kurtů, alespoň na pár měsíců, pohřbila má blbost. Omlouvám se a děkuji za pochopení.

Jednotlivci bez dramatu

Když se oprostíme od výše popsaného, můžeme říct, že na turnaj dorazilo 88 hráčů a hráček, což je skvělý počet. V začátečnících se potkala spousta nových tváří, z nichž nejlepší byli:

začátečníci
1. Jirka Šimandl, Jana Žďárská (2.)
2. Kuba Zahradníček (3.), Eliška Krpálková (11.)
3. Tomáš Weidinger (4.), Šárka Frolíková (12.), Beata Bordáčová (13.)
9. Igor Dragun
17. Rajesh Kumar

Kompletní pořadí turnaje

Do mírně pokročilých by se jako obvykle rádo vměstnalo přes 30 hráčů, strop byl ale na 24. Nejlepšími byli:

mírně pokročilí
1. Martin Drbohlav, Verča Reinischová (3.)
2. Vláďa Štemberk, Eliška Paloučková (8.)
3. Robert Rosenberg, Bára Kasinová (11.)
9. Martin Soušek
17. Václav Pařík

Kompletní pořadí turnaje

Ve středně pokročilých došlo k neuvěřitelnému: Láďa Navrátil, který si na turnaji převzal cenu za 3. místo v ping-pongu v ročníku 2017, neprohrál ani jeden zápas, přesto skončil 17. Jak to? V základní skupině 3× remizoval 1:1 na sety, měl ale záporné skóre. Protože ve skupině všichni čtyři borci skončili se stejným počtem uhraných setů, rozhodovalo o pořadí a postupu do nebíčka a sestupu do žumpičky právě skóre. A to měl Láďa nejhorší.

středně pokročilí
1. David Sollier, Dáša Šaldová (14.)
2. Jakub DOhnal, Darča Lanková (15.)
3. Pavel Dvořák
9. Michal Peca
17. Láďa Navrátil

Kompletní pořadí turnaje

Pokročilé docela ovlivnily výše popsané události, proto byly některé výsledky více než překvapující. Boris nevyhrál, ani neskončil na medailích. Navíc ani nedostal najíst v Havranovi, takže jsem mu zajistil jeden z nejhorších dnů v životě. Omlouvám se.
Ben Lachery také dokázal vypozorovat, že není vše v pořádku, udržel se ale v provozní teplotě až do souboje o bronz, kde v rozhodujícím zkráceném tie-breaku nestačil na Martina Vaněčka. To, že nezískal medaili, je také výjimečné.
Vrahem medailových nadějí obou borců se stal právě Martin Vaněček, který se přihlásil pár desítek minut před turnajem. Vyřadil Borise, porazil Bena a skončil třetí. Skvělá práce.
Nakonec pozitivní tečku měl turnaj pro Vláďu Křivánka, kterého rozmluva se mnou nakopla k tak výborným výkonům, že jsem mu na závěr předal s radostí medaili stříbrnou.
A kdo vyhrál? Překvapení večera. Muž, který se před dvěma měsíci hlásil do ligy se slovy: „Já ty singly vůbec nehraju, neumim to, dej mě někam doprostřed. Radši začnu odspodu.“ Po prvních zápasech mi volal: „Trochu jsem se unáhlil, můžeš mě přesunout do šestky?“ A po dalším týdnu: „Šla by trojka?“ Nakonec z toho pro Libora Laňku byla 4. liga, která ale určitě nebude konečná. Turnaj ovládl s úsměvem a na závěrečném focení si úspěch vysloveně užíval. Gratuluju!

pokročilí
1. Libor Laňka
2. Vláďa Křivánek
3. Martin Vaněček
9. Jakub Jícha
17. Honza Puškár

Kompletní pořadí turnaje

Hektické organizátorské chvilky samozřejmě doprovázely menší či větší odchylky od normálu, jako například přehlédnutí vítězky turnaje začátečníků a s tím spojené vyhlášení dvou bronzových, neuskutečněná losovačka, nebo také opomenutí vyhlášení stříbrného středně pokročilého. Dobrý den jsem si užil se vším všudy.

Poděkování

Příště 2. prosince!

Hlaste se na jednotlivce od 19 hodin: začátečníci, mírně pokročilí, středně pokročilí a pokročilí

Slibuju, že nebudu zkoušet žádnou novinku. Přidělování kurtů nechám uležet a ještě více jej promyslím. A třeba se k němu v budoucnu a v lepší podobě ještě vrátíme.

Kuba&Kuba

Vaše komentáře

Odpověď na následující názor

 • Jakub Hojer    8. 11. 2017 v  7:54    Re: Kurty:

  Ahoj Kubo, moc děkuju za názor. Nakonec z toho nemám tak strašnej pocit, jako jsem měl na turnaji, ale to je celkem pochopitelný :-) Nicméně jsem se rozhodl, že to teď nechám chvilku uležet a na jaře se k tomu vrátím, vezmu ještě jednoho organizátora, který bude zapisovat výsledky do pavouků a já budu přidělovat kurty.

  Důležité je:

  • - vědět, který kurt se uvolnil po odehrání základních skupin (napsat na tabulku, kde daná skupina hraje)
  • - aby pokročilí nečekali, až odehrají středně pokročilí nebo pokročilí, ale aby chodili hrát po začátečnících nebo mírně pokročilých
  • - nedělat předkolo

  0 Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.
     odkaz na tento příspěvek   odpovědět »

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...