30. 10. 2017, 10:21    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Stejně jako před rokem, byl 28. říjen ve znamení půlmaratonu VAŠÍ LIGY na cyklostezce z Braníka do Vraného a zpět. Jak probíhal a kdo si odnesl bramboru?
Podzimní půlmaraton VAŠÍ LIGY 2017
28. 10. 2017   Tour   Praha – Běhání
Podzimní pětka s VAŠÍ LIGOU

Druhý letošní půlmaraton

Po únorovém půlmaratonu VAŠE LIGA uspořádala letos i druhé půlmaratonové setkání. Celkem se do letošního druhého závodu na půlmaratonské vzdálenosti vydalo 151 běžců. Jen 2 z nich závod nedokončili.

Na běžce čekalo příjemné podzimní počasí. Hlavně tedy v porovnání s nedělní vichřicí :)

Celá trať závodu byla po cyklostezce, ale běžci museli zdolat i 400 m dlouhý úsek na zpevněné cestě.

Všichni si bravurně poradili i s překážkou na trati v podobě mělkého brodu.

Jediní, kdo ale měli jistotu, že si v brodu boty nenamočí byli František Procházka a Petr Mühlhans :)

Nejlepší muži

V čase 1:18:56 se v cíli jako první objevil Ondřej Sedláček a vytvořil tak nový rekord trati. O 13 vteřin za ním byl na druhém místě Jan Svatoň (1:19:09). Pro bronz si v sobotu doběhl Pavel Rusňák (1:20:34). Čtvrté (bramborové) umístění si v kategorii do 40 let vyběhl Radek Losos, a tak si mohl odnést pečenou bramboru od Mrs. Lovett. Bohužel však na vyhlášení nevydržel.

Celkově doběhl čtvrtý, ale v kategorii M40 první, Vítězslav Král (1:21:21). Druhý v této kategorii byl Libor Dočkálek (1:21:42). Třetí místo obsadil vítěz této kategorii z února Luboš Rákosník (1:22:39). A pečenou bramboru bral Michal Kučera (1:25:07).

Vítězem kategorie 50+ se stal Jiří Sladký (1:32:00), který do této kategorie patří čerstvě od letošního roku. Pro stříbro si doběhl Patrice Salomé (1:33:39) a pro bronz Jan Pečený (1:39:52).

Nejlepší ženy

Mezi ženami byla nejrychlejší Petra Davídková s časem 1:36:42. Na stupních vítězů ji doplnily druhá Kateřina Rejdová, třetí Zuzana Kubínová (1:38:56) a (pečeně) bramborová Kristýna Kašíková (1:41:21).

Celkově druhá žena v cíli byla Daniela Perglerová, která však v čase 1:38:36 vyhrála v kategorii Ž40. V této kategorii byla druhá Jana Koutná (1:41:58) a třetí Andrea Fiřtová (1:43:41). Pro bramboru si nepřišla čtvrtá Irena Hrachová.

V ženské kategorii 50+ bylo sice menší zastoupení, přesto jsme viděl kvalitní výkony. Nejlepší v této kategorii byla Vladimíra Šebková v čase 1:53:21. Druhá doběhla Anna Křepelová, která se jen těsně nevešla pod 2 hodiny – 2:00:44.

Doprovodný závod

Poté, co odstartovali půlmaratonci do svého závodu a předtím, než doběhli do cíle, se uskutečnil doprovodný závod na 5 km. Do něj se pustilo 21 běžců.

Vítězem doprovodného závodu mezi muži byl Lukáš Nevařil (17:05) Druhý doběhl Martin Hejný a třetí, pravidelný účastník našich závodů, Milan Cibík (20:29). Pro bramboru si doběhl Robert Heran (20:44).

Ženská kategorii byla velmi vyrovnaná. Na 5 km byla nejrychlejší Petra Šarochová v čase 21:01. Druhou Terezu Michálkovou nechal za svými zády o 9 vteřin a jen o další 2 vteřin zpět byla Sára Skotnicová. Pro bramboru si společně doběhly Emma Farmer a Ashley Seymour v čase 24:52.

Vítězem kategorii do 15 let se v čase 23:25 stal Michal Kučera.

Díky a v březnu zas

Děkujeme partnerům za ceny pro nejlepší: Sauna Spot, Klub Pánů z Ponožkovic, Lifefood a NeroDrinks.

Díky ale především všem, co jste dorazili!