Úvod » Články » Koloc znovu pod hodinu

Koloc znovu pod hodinu

22. 10. 2017, 16:26    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Ideální běžecké podmínky nabídl říjnový závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Byla příjemná teplota, minimální vítr a chvilkami i vysvitlo slunce. K vidění tak byly rychlé časy. Pavel Koloc zaběhl na našem závodě po čtyřech a půl letech znovu čas pod 1 hodinu!
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (11) - 10 km
21. 10. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (11) - 5 km

Říjnový závod

V 11 hodin vystartovalo 74 běžců na trať měřící 10 km.

V 11:05 byl odstartován závod na 5 km. Do něj vyběhlo běžců 55.

Nejlepší pětkaři

První do cíle dorazil Jakub Skalka. Čas na stopkách ukázal 17:09. Pavel Víšek doběhl o 17 vteřin za ním (17:26). A jen o 4 vteřiny zpět bral bronz Milan Langr.

Petr Schovánek byl v cíli celkově na 8. místě. Ale v kategorii 40+ znamenal čas 19:34 vítězství. Další medaili z této kategorie si odnesl Milan Brož (19:55). A na „bednu“ dosáhl také Libor Weigl (20:14).

Mezi ženami byla na 5 km nejrychlejší Leňule Peterová (20:22). Na stupních ji doplnily ještě Barbora Štěpánková (20:40) a Karolína Smetanová (21:16).

V ženské kategorii 40+ si pro zlato doběhla Dita Doskočilová (22:29). Stříbro si odnesla Renáta Ryšavá a bronz Lenka Zloská (23:33).

Mezi talenty do 15 let byl nejrychlejším běžcem Matěj Procházka, který doběhl v krásném čase 21:08. Druhý byl v cíli Jakub Sýkora a třetí Nikola Šturcová (22:30).

Nejlepší desítkáři

Na 10 km byl na říjnovém závodě nejrychlejší Tomáš Pucholt (35:56), který se na Loap PBT objevil poprvé. Druhé a třetí místo naopak obsadili pravidelní účastníci našich závodů a favorité na celkové vítězství. Pro druhé místo si do cíle doběhl Jan Svatoň (35:59) a pro třetí Vojtěch Bližňák (36:22).

Hned za prvními třemi doběhl Jiří Kabelka (37:14) a zvítězil v kategorii 40+. V této kategorii se na stupně vítězů dostali ještě Martin Hejný (37:44) a Martin Matula (39:28).

Mezi ženami jasně zvítězila Iveta Fairaislová v krásném čase 39:27. Druhá Veronika Jančová za touto devatenáctiletou běžkyní zaostala o více než 5 minut (45:10). V kategorii do 40 let byla třetí Jana Josková o další skoro 4 minuty zpět.

V kategorii 40+ let sebraly další medaile letos úspěšné Daniela Perglerová (45:52) a Sonia Correi (47:05). Třetí v cíli v této kategorii byla Lenka Křížová (47:54).

Reportérům také neunikl znamenitý výkon Pavla Koloce. Tomu se po více než čtyřech letech a 50 závodech podařilo na závodech VAŠÍ LIGY čas znovu stlačit pod 1 hodinu. Gratulujeme Pavlíku!

Pravidelné běhny

Do konce letošní Tour nám zbývá jen poslední závod (25. listopadu). Již 61 běžců ví, že pro letošek bude moct užívat titul „pravidelná běhna“. Dalších 24 se pravidelnou běhnou může ještě letos stát a být tak ve slosování o hlavní ceny od Loapu a Sporthero. Stačí jim přijít na poslední závod. A stále 8 běžců má letos plnou účast 11 závodů: Milan Brož, Milan Cibík, Petra Šarochová, Veronika Jiroušková, Jitka Králová, Daniela Perglerová, Jenda Pěkný, Pavel Koloc.

Průběběžné výsledky

A kdo má šanci letos zvítězit mezi běžci s nelepším průměrem ze 6 nejlepších závodů na jednotlivých tratích?

5 km: Mezi muži na 5 km zatím vede Jakub Skala s průměrným časem 17:37. Ale velkou šanci na vítězství má stále také obhájce loňského titulu Michal Vokrouhlík. Tomu do šesti závodů chybí jedna účast a zatím má průměrný čas 16:48. Mezi ženami je ve vedení Lea Poncová (23:30) a v pořadí ji může přeskočit snad jen Barbora Štěpánková (20:47) nebo Lenka Zloská, kterým chybí jedna účast.

10 km: Na 10 km to ještě možná bude vyrovnané. O vítězství se přetahují Jan Svatoň a Vojtěch Bližňák. O 6 vteřin blíže k vítězství v průměrném čase má Jan Svatoň (36:22). Třetí místo zřejmě bude brát Jiří Kabelka (36:41). Mezi ženami zatím vede Petra Davídková (44:56) a o vítězství už ji asi nikdo nepřipraví. Pro druhé místo letos si zřejmě doběhne Daniela Perglerová (45:55). A favoritkou na bronz je zatím Magda Kopecká (48:54).

Díky a v říjnu dvakrát

Díky všem, že jste dorazili! A díky také partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game a SportHero za ceny pro nejlepší.

Za týden se uvidíme znovu. Běžíme totiž další půlmaraton. Doprovodnou akcí je Pětka s VAŠÍ LIGOU

Listopadový závod proběhne 25. listopadu a bude to poslední závod letošního ročníku.

Pro více informací k dalšímu závodu sleduj Facebookovou stránku PBT. Tam také najdeš kompletní fotogalerií ze závodu.