Úvod » Články » Naposledy ve středu

Naposledy ve středu

29. 9. 2017, 11:01    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Letos naposledy se běžela Loap Pražská běžecká tour VAŠÍ LIGY ve středu. Od října přecházíme na „zimní režim“ a budeme běhat v sobotu. Kdo byl na letošním desátém závodu nejrychlejší? Kdo zaběhl rekord? A kdo si vyzvedl to správné číslo? Mrkni do reportáže.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (10) - 5 km
27. 9. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (10) - 10 km

Před startem

Na desátý letošní závod Loap PBT VAŠÍ LIGY dorazilo celkem 157 běžců. Z nich 88 běželo 10 km a 69 zvolilo 5 km.

Rekord na 5 km

Čtyři roky jsme tu měli rekord na 5 km, než ho před měsícem překonal Lukáš Kozlík. Dlouho ale jeho zápis na prvním místě nevydržel. Milan Janoušek totiž nenechal nic náhodě a kamarádův rekord překonal o 30 vteřin. Nově tedy potenciální rekordman musí překonat čas 15:41. Že by kluci měli ještě nějakého kamaráda? :) Druhý doběhl do cíle závodu na 5 km Michal Vokrouhlík (16:45). A na stupínek s číslovkou 3 vystoupil Jakub Skalka za 17:22.

I první žena v cíli měla velmi rychlý čas. Tereza Chlupová vyhrála v šestém nejrychlejším čase historie závodu 18:53. Stříbrná byla Kristýna Košťálová (19:44) a bronzová Barbora Štěpánková (20:06).

Mezi čtyřicátníky nejlepší formu ukázal Petr Franc, když zvítězil v čase 17:36. O 20 vteřin za ním zaostal Pavel Tall (17:56). A pro bronzovou medaili si v poměrně těsném závěru doběhl Štěpán Kroupa (19:11) jen o 4 vteřiny před čtvrtým Petrem Schovánkem.

Wlasta Hlinková si doběhla pro vítězství v kategorii 40+ žen v čase 24:24. O 11 vteřin za ní zaostala Petra Šarochová (24:33). Třetí byla Petra Kopecká (25:03).

Kategorii do 15 let ovládla tentokrát rodina Nízkých. Kryštof zvítězil (21:25). Druhý byl František (27:31). A pro bronz si doběhla Kateřina Krátká (31:44).

Tentokrát jsme museli přidat ještě „super dětskou kategorii“. Závod na 5 km totiž v čase 34:55 dokončil náš zatím asi nejmladší účastník Jeník Bára, který letos oslavil páté narozeniny.

35 = 35:35

Pěkný kousek se povedl Ondřeji Pařízkovi. Dostal totiž startovní číslo 35 a do cíle doběhl v čase 35:35. Náhoda? Závod na 10 km byl velmi vyrovnaný. Do půl minuty po vítězi doběhli do cíle další tří běžci: Leoš Kafka (35:41), Ondřej Sedláček (35:53) a Vojtěch Bližňák (35:57).

Celkově pátý a první v kategorii 40+ doběhl do cíle v čase 36:42 Jiří Kabelka. Druhý v této kategorii byl Boris Ryashko (37:08) a třetí Josef Bambas (38:28).

Mezi ženami zvítězila Kateřina Caltová v krásném čase 39:32. Druhá byla Petra Davídková. Zaběhla čas složený jen ze čtyřek 44:44. Třetí v kategorii do 40 let byla Lucie Krátká (46:23).

V kategorii 40+ žen si pro první místo doběhla Daniela Perglerová (45:06). Celkově byla mezi ženami třetí. Na stupních vítězů ji doplnili Lenka Kotecká (46:06) a Sonia Correaia (47:42).

Pravidelné běhny

Do konce letošní Tour nám zbývají už jen dva závody a tak se pojďme podívat na naše pravidelné běžce. Již 53 běžců ví, že se letos budou moci pyšnit titulem „pravidelná běhna“. Dalších 67 se pravidelnou běhnou může ještě letos stát a být tak ve slosování o hlavní ceny od Loapu a Sporthero. A zatím 8 běžců má plnou účast 10 závodů: Milan Brož, Milan Cibík, Petra Šarochová, Veronika Jiroušková, Jitka Králová, Daniela Perglerová, Jenda Pěkný, Pavel Koloc.

Průběběžné výsledky

Už se nám také začínají objevovat favorité na nejlepší letošní běžce. Vyhrát mohou ti, kdo se na dané trase zúčastní alespoň 6 závodů. Počítáme jim potom průměr z jejich 6 nejlepších časů.

5 km: Mezi muži na 5 km zatím vede Milan Brož s průměrným časem 19:20. Ale velkou šanci na vítězství má obhájce loňského titulu Michal Vokrouhlík. Tomu do šesti chybí jedna účast a zatím má průměrný čas 16:48. Mezi ženami je zatím ve vedení Petra Šarochová (24:04). Velkou šanci na vítězství má podobně jako u můžu také obhájkyně loňského vítězství Kristýna Košťálová (20:24). Chybí jí ale ještě dvě účasti. S jednou chybějící účastí je zatím nejrychlejší Lea Poncová (23:44).

10 km: Na 10 km mezi muži zatím vede Vojta Bližňák (36:38). Těsně v patách mu je Jirka Kabelka (36:41). Do jejich souboje ještě mohou promluvit Lukáš Nevařil (36:51) a Honza Svatoň (36:56). Možná lehkým favoritem je Honza Svatoň, který může „odmáznout“ zářijový čas 39:21 a zlepšit tím výrazně svůj průměr ze 6 nejlepších časů. Mezi ženami zatím vede Petra Davídková (44:56). O titul ji může připravit už snad jen Regina Procházková (40:03), pokud dorazí na oba zbývající závody.