Úvod » Články » Druhý ročník u konce

Druhý ročník u konce

29. 9. 2017, 8:35    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Úterním závodem jsme ukončili druhý ročník Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Celkem 143 běžců nasbíralo během 6 závodů 282 účastí. V posledním letošním závodě jsme byli svědky rekordu trati na 10 km, který teď drží Tomáš Eisner. Rozdali jsme také hlavní ceny a viděli krásný rodinný úspěch.
Běžecká tour - Plzeň II (6) - 10 km
26. 9. 2017   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň II (6) - 5 km

Start posledního závodu

Letos naposledy jsme se sešli na cyklostezce u Úslavy, abychom odstartovali závod Běžecké tour VAŠÍ LIGY. Nejdříve se do závodu na 10 km vrhlo 19 běžců.

Plných 35 běžců si vybralo kratší trať na 5 km.

Nejlepší na 5 km

Nejrychleji byl v cíli Roman Vodička. 5 km zvládl v čase 18:15. Druhý doběhl Marek Dietl (18:31), který na stupních vítězů letos chyběl jen v srpnu, kdy na závodě nebyl. Pro bronz si 29 vteřin za vítězem doběhl Viktor Rumpík (18:44).

V ženské kategorii zvítězila již podruhé letos Barbora Šturmová (21:16). Bára tak má doma z letoška unikátní sbírku 2 zlatých a 4 stříbrných medailí. Druhá byla Jana Tolarová (21:53) a třetí Jana Hocká (23:24).

V kategorii 40+ zvítězil Tomáš Stančík. V čase 18:55 doběhl celkově čtvrtý. Druhý byl Milan Škarda (20:13), který letos nevynechal ani jednou a má stejnou sbírku medailí jako Bára Šturmová: 2 x zlato a 4 x stříbro! Pro třetí místo si jen 8 vteřin za Milanem doběhl Jiří Vrabec (20:21).

Mezi ženami 40+ byla nejrychlejší Jindra Zahálková. Stopky při její doběhu ukazovaly čas 24:04. Druhá v této kategorii byla Lenka Čadová (25:10). A pro třetí místo si ve stejném čase 26:23 doběhly Dagmar Jelínková a Petra Polívková.

Mezi talenty do 15 let byl nejrychlejší Matěj Šůcha. S časem 22:36 byl celkově 14! Pro stříbro si doběhla Lenka Šiková (27:11).

Rekord na 10 km

Tomáš Eisner vytvořil na závěr druhého ročníku nový rekord trati. Ten zlepšil o více než 2 minut a teď je tedy na hodnotě 33:46! Druhý do cíle doběhl účastník všech letošních běhů a tradiční sběratel cenných kovů (3 x zlato, 2× stříbro, 1 x bronz), Tomáš Hofhans (33:46). Úspěšný rodinný den potvrdil třetím místem Jan Šůcha (39:45).

Mezi ženami byla nejrychlejší Blanka Šindelářová ve čtvrtém ženském nejrychlejším čase historie závodu 41:20. Zvítězila v kategorii 40+. Druhá byla Olga Červená. Letos nechyběla na závodě Běžecké tour ani jednou a pro stříbro si tentokrát doběhla v čase 54:26.

Mezi čtyřicátníky zvítězil Karel Bláha (39:54) a nechal za sebou pravidelného účastníka našich závodů Jiřího Maška (42:21).

Z kategorii žen do 40 let si zlato odnesla Anna Nosilová za čas 46:46. Druhá byla Olesia Milijanecová, kterou jsme nejprve zapomněli vyhlásit, ale záhy jsme napravili v opakovaném ceremoniálu. Ještě jednou se omlouváme.

Poprvé s námi Kristina Miljanec běžela 10 km a byl z toho krásný čas 55:01 a zároveň zlatá medaile za první místo mezi účastníky do 15 let. Do rodinné pokladničky Šůcha/Miljanec přispěla čtvrtou medailí: 2 x zlato, 1 x stříbro, 1 x bronz. Krásná sbírka z jednoho závodu!

Děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili. Díky patří samozřejmě také partnerům Nero Drinks, Purkmistr, Ponožkožrout a Plzeňští Tempo Makers za ceny pro nejlepší v tomto závodě. A díky také Tomáši Liškovi za fotky i poukaz do losovaných cen.

Letos naposledy

Protože jsme se letos sešli naposledy, tak zde pár čísel:

• 6 závodů
  • 143 běžců
  • 282 účastí
  • 13 „pravidelných běhen“ (odběhli s námi alespoň 5 závodů)
  • 6 běžců nechybělo ani jednou: Olga Červená, Tomáš Friedl, Tomáš Hofhans, Jiří Mašek, Milan Škarda, Barbora Šturmová
  • 1 985 odběhnutých km: stejná částka míří od nás pro Centrum Hájek na Terapeutické nášlapy Q-Pads

Všechny „pravidelné běhny“ jsme obdarovali. Pět z běžců se může těšit na pobyt v Hotelu Rohanov.

Další pětice z „pravidelných běhen“ dostala mošty z Nebílovských sadů. Zbylí tři dostali poukázku na Lutic run a na koučovací zastavení s Georgem Konečným. Všichni se ještě mohou těšit na slevu na boty v hodnotě 1 tis. Kč od Runland.

Děkujeme všem 143 běžcům, kteří si na náš závod letos našli cestu!