Úvod » Články » Čtyřletý rekord trati padl

Čtyřletý rekord trati padl

1. 9. 2017, 16:51    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Všechny rekordy trati jsou z loňska. Jen rekord trati na 5 km Petra Losmana odolával více než čtyři roky. Až poslední srpnovou středu se ho podařilo překonat Lukáši Kozlíkovi. Srpnový závod jsme již tradičně dokončovali skoro za tmy. Mrkni na reportáž z něj :)
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (9) - 5 km
30. 8. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (9) - 10 km

Start za světla

Ještě za světla se do závodu vydalo 74 běžců na 5 km.

Více účastníků opět přilákala desetikilometrová trať. Celkem jich do závodu vystartovalo 119 a jen jedna běžkyně závod nedokončila.

Vyhlášení za tmy

Srpnové vyhlášení vítězů je tradičně za tmy. Ne jinak tomu bylo i letos :)

Nejlepší na 5 km

Na 5 km zvítězil v novém rekordu trati Lukáš Kozlík. Více než čtyři roky starý rekord Petra Losmana překonal o 8 vteřin. Nová hodnota nejlepšího výkonu tedy je 16:11. Druhý byl v cíli Marek Kratochvíl (17:38) a třetí Petr Linduška (17:57).

Celkově čtvrtý a první v kategorii 40+ se do cíle v čase 17:58 dostal Pavel Tall. Druhé místo obsadil Kamil Kotlík (18:58) a třetí Milan Brož (19:19).

V ženské kategorii zvítězila v čase 19:52 Hana Homolková, která se jediná z žen tentokrát dostala pod hranici 20 minut. Stříbro si domů odnesla Tereza Humajová (21:51) a bronz Lea Poncová (22:48).

Tradiční účastnice našich závodů vystoupaly na stupně vítězů v kategorii 40+ žen. V čase 22:00 zvítězila Katarína Třísková. Druhá byla Petra Šarochová (23:58) a třetí Jaroslava Marounková (25:39).

V dětské kategorii jsme měli jen jednoho závodníka a tím i vítěze. V pěkném čase 24:34 dokončil závod na 5 km Jan Vačkář.

Nejlepší na 10 km

Skoro do jedné minuty se srovnali první tři běžci mezi muži v kategorii do 40 let. Zvítězil Martin Both. Zlato bral za čas 34:57. Druhý byl Lukáš Pazdera (35:42) a třetí byl Leoš Kafka (35:58), který však na vyhlášení chyběl.

Jen 6 vteřin za vítězem přiběhl do cíle Radim Čada. Celkově skončil s časem 35:03 druhý, ale zvítězil v kategorii 40+. Druhé místo v této kategorii obsadil Jan Havránek (35:55) a třetí Vítězslav Král (36:40).

Nejlepší ženou na 10 km byla Věra Malíková, která si na našich závodech odbyla premiéru časem 44:21. I druhá žena v pořadí s námi běžela poprvé. Veronika Jančová do cíle doběhla v čase 44:59. Třetí v kategorii žen do 40 let byla Kamila Nováková (46:22).

Celkově třetí žena a první v kategorii 40+ byla účastnice prvního běžeckého kempu VAŠÍ LIGY Daniela Perglerová (45:59). Stříbro brala Sonia Correi (50:50) a na stupních znovu nechyběla Wlasta Hlinková (51:05), běžkyně zaměstnané u našeho partnera Lifefood.

Poděkování na závěr

Díky všem, že jste dorazili! A díky také partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game, SportHero a pivovaru Moucha za ceny pro nejlepší. Díky patří také Shake-it za možnost ochutnávky jejich produktů.

Zářijový závod bude ve středu 27. září. Letos poslední ve středu. A pozorod 18:00.

Pro více informací k dalšímu závodu sleduj Facebookovou událost.