Desátý závod

31. 8. 2017, 15:38    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Už desátý závod VAŠÍ LIGY v Plzni se uskutečnil poslední srpnové úterý. Přilákal účast 40 běžců, kteří jako vždy vytvořili parádní atmosféru!
Běžecká tour - Plzeň II (5) - 5 km
29. 8. 2017   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň II (5) - 10 km

Startujeme

Těsně před startem jsme společně zatleskali projíždějící paní, která takový aplaus zřejmě nečekala :)

Potom už vypálilo do závodu prořídlé pole 12 běžců na 10 km. V teplém počasí se zřejmě na delší trať tolik běžců necítilo. Snad tedy příště to bude lepší :)

Naopak pětikilometrový závod přilákal solidní účast 28 běžců.

Nejlepší u nás

A kdo byl na srpnovém závodu nejlepší?

Nejdřív podle mě nejlepší fotka. Je na ní Karel Šik a je samozřejmě od Tomáše Lišky. Petr

5 km

První v cíli byl Tomáš Koranda a po třetím místě z června tak přidal do sbírky zlato. Zvítězil v čase 18:32. Druhý byl Tomáš Friedl (18:52) a třetí v kategorii do 40 let byl Lukáš Kolařík (20:24).

Mezi ženami byla v cíli premiérově první Barbora Šturmová (21:08). Jak to okomentovala její dcera mrkni sem :D Druhá byla Jana Tolarová (22:23) a třetí Bářina kolegyně z Forrest Gump Teamu Oldřiška Ciprová (24:40).

V kategorii 40+ zvítězil, celkově třetí, Pavel Rataj (19:51). Stupně vítězů si nemohl nechat ujít Milan Škarda (20:59). Třetí do cíle doběhl také tradiční účastník našich závodů Karel Šik v čase 23:42.

Mezi ženami v kategorii 40+ byla na 5 km v cíli první Martina Brůžková v čase 25:11. Na stupních vítězů ji doplnily Markéta Schinabková (25:11) a Jana Semanová (26:39).

10 km

Letos suverénního Tomáš Hofhanse porazil Stanislav Rada v druhém nejrychlejším výkonu trati 36:34. Před Tomáše se dostal také Jakub Fichtl (36:39), který byl jen o 5 vteřin za Standou. Třetí doběhl již zmíněný trojnásobný letošní vítěz Tomáš Hofhans (38:26).

Jen dvě ženy celkem a jeden muž v kategorii 40+ se odvážili na desetikilometrovou trať. Mezi čtyřicátníky a výš tedy zároveň zvítězili Jiří Mašek (43:01) a Blanka Šindelářová pátým nejlepším výkonem našich závodů 43:07.

V kategorii do let brala zlato Johana Přikrylová (55:23).

Za měsíc konec ročníku

Děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili. Díky patří samozřejmě také partnerům Nero Drinks, Purkmistr, Ponožkožrout a Plzeňští Tempo Makers za ceny pro nejlepší v tomto závodě. Díky také partnerům pro pravidelné běžce: Hotel Rohanov, Nebílovské sady a Runland. Za nádherné fotky ze závodu děkujeme Tomáši Liškovi.