Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Squash v létě? Plný dům.


Squash v létě? Plný dům.

13. 8. 2017, 14:14    autor: Tomáš Novák   

 (autor: Tomáš Novák)
V pátek 11.8. se od 18:00 na Hamru v Záběhlicích uskutečnil druhý letní squashový turnájek, rozdělený na dvě kategorie – na pohodu a na plech.
Squash - středně pokročilí a pokročilí - 11
11. 8. 2017   Turnaj   Praha – Squash
Squash - začátečníci a mírně pokročilí - 11
11. 8. 2017   Turnaj   Praha – Squash

Začínáme narušovat zajetá pravidla, vyvracíme stereotypy, lámeme rekordy.. Asi tak by se dala popsat letní squashová sezóna VAŠÍ LIGY. Hráči totiž neradi lehají na squashové klidové lůžko, ale jsou i přes teplé letní dny velmi aktivní. V lize máme zaznamenáno přes 200 hráčů, na pátečním turnaji zase návštěvnost dosáhla 40 lidí, tedy vyprodáno, plný dům. 8-)

V první kategorii na pohodu si to rozdalo 12 hráčů, kteří na třech kurtech vytvořili komorní atmosféru. Po úvodním skupinovém rozřazení šlo osm hráčů do klasického pavouka a čtyři se porvali o žumpa krále. Žolíka si vytáhl Filip Ocelka, který ve skupině nevyhrál ani jeden zápas a kvalitní squashovou defenzívou si uplichtil postup ze třetího místa, kde narazil na Míru Vacka, s úsměvem na tváři, protože „na něj to prej umím“. Filip chytl squashovou slinu, kterou musel zastavit ve finále až Lukáš Pokorný, který si z minulého stříbra odnesl zlatou placku! Žumpa krále si vybojoval Honza Říha.

Ve druhé kategorii na plech se sešlo 28 hráčů, mezi nimi tři zástupci něžného pohlaví, kteří nám předvedli sympatický squash s různým stylem – u Petry více na techniku, u Dariny na sílu, u Jany zase na úsměv. Po základních skupinách se turnaj rozdělil na tři části, do horního pavouka se dostala nejlepší šestnácka, které suverénně vévodil Honza Ryšavý, byť ve finále málem narazil na Petra Podaného, kterého dvakrát těsně porazil 15:13:. V dolním pavouku o osmi hráčích zase dominoval Pavel Vlášek, a v závěrečné skupinové mini žumpičce si se všemi pohrál Lukáš Resl.

Stupínek vítězů na pohodu a na plech

1. Lukáš Pokorný & Honza Ryšavý (20. Petra Vansová)
2. Filip Ocelka & Petr Podaný (23. Darina Lanková)
3. Jarda Sklenář & Matěj Slabý (24. Jana Svobodová)

Poděkování

Patří nejen všem zúčastněným za hojnou účast a skvělou herní úroveň, ale také sponzorům za věcné poukazy, jsou to: Mercuria Laser Game, NERO Drinks, Tecnifibre ČR, Jazykové studio ROLINO, Bowling Radava a Saunový svět SAUNIA

Co příště?

Čekají nás dvě zmiňované změny – squashová klinika pro začátečníky (tréninkový kemp s turnajem na konci) a oficiální ČASQ turnaj kategorie D pro pokročilé hráče. Časově to vychází takto:

V sobotu 9.9. od 11:00 squashová klinika a paralelně mírně pokročilí, od 16:00 dále klasicky středně pokročilí

V neděli 10.9. od 16:00 oficiální ČASQ turnaj kat. D

Díky za pozornost.

Sportu zdar, squashi obzvlášť.

Tomáš
Squash Praha - srpen 2017Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...