Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Horký, ale rychlý závod


Horký, ale rychlý závod

4. 8. 2017, 10:23    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

 (autor: Petr Lundák)
Letošní červencový závod se kvůli střetu s jinými závody uskutečnil až na začátku srpna. Celkem 186 běžců čekalo letos největší teplo a potom zasloužená odměna v pivovaru Moucha.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (8) - 10 km
2. 8. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (8) - 5 km
2. 8. 2017   Tour   Praha – Běhání

3, 2, 1, start

Do osmého letošního závodu odstartovali mezi 186 běžci i čtyři zástupci našeho partnera Lifefood, české firmy, která vyrábí raw produkty a věnuje ceny pro druhé v pořadí ve všech kategoriích.

Na 10 km odstartovalo do závodu bez jednoho běžce stovka. Tedy stejně jako před měsícem.

Na 5 km byla účast 87 běžcům. Zajímavé je, že i to je na jednoho běžce stejně jako v červnu.

Vyhlašujeme v pivovaru

Vůbec poprvé jsme se na vyhlášení vítězů přesunuli do pivovaru. A bylo to do pivovaru Moucha, který je naším partnerem. To se pro tentokrát obzvlášť hodilo, protože jedno orošené po závodě rozhodně bodlo. Ti nejstatečnější vydrželi až do půlnoci :)

Již tradičně byl v cíli první Michal Vokrouhlík. I přes vedro v solidním čase 16:53. Druhý skončil Jakub Skalka (17:14) a třetí Jan Kaliberka (18:15), který sice skončil celkově až šestý, ale byli před ním hned tři běžci z kategorii 40+. Možná i proto o svém umístění na bedně nevěděl a na vyhlášení nedorazil.

Návrat královny. Tak by se dal označit výkon Kateřiny Kratochvílové Krieglové po krátké mateřské. Po pauze, která trvala jen rok a půl, zaběhla i ve slušném vedru druhý nejlepší výkon trati, 18:20. A jen o 5 vteřin zaostala za svým traťovým rekordem z února 2016! Druhá do cíle doběhla Magda Čípová v osmém nejrychlejším čase trati 19:09. Třetí byla v cíli Ekaterina Zanozina (20:26).

V popředí závodu byli všichni tři běžci z kategorii 40+. Seřadili se za sebou na celkovém třetím až pátém místě v rozmezí pouhých 13 vteřin. První byl Martin Hokeš v čase 18:00, za kterého si však převzala cenu neznámá dobrovolnice :) Druhý doběhl Pavel Tall (18:09) a třetí Martin Dvořák (18:13).

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila tradiční účastnice našich závodů Lenka Zloská. Vyhrála v čase 23:00. Velký souboj byl o druhé a třetí místo. Nejvíce sil ve finiši měla Radka Vernerová (24:43) a třetí doběhla Jana Majrichová (24:45).

V kategorii do 15 let byl první Marek Krátký, který trať zdolal v pěkném čase 24:24. Druhá byla jeho sestra Kateřina.

Sourozenecké duo vítězí

Desítka byla v pevných rukou sourozeneckého dua Chlupových, kteří své zážitky ze závodu sepsali na svém blogu. Mezi muži vyhrál Tomáš Chlup (36:40) o 15 vteřin před Milanem Langrem (36:55). Na stupně se vešel také Jan Svatoň (37:07), který byl o 8 vteřin zpět.

Mezi ženami zvítězila Tereza Chlupová, když vyrovnala třetí nejrychlejší výkon na naší trati, 38:40. Velmi rychlou desítku mezi ženami potvrdila i přes těžké podmínky Hana Randáková (39:16) devátým nejlepším časem historii našeho závodu. Pod 40 minut se vešla také Regina Procházková (39:58).

O 5 vteřin před Vítězslavem Králem (38:07) zvítězil v kategorii 40+ Boris Ryashko. S časem 38:02 byl celkově pátý. Na stupních je doplnil Jaroslav Martínek (39:22).

Účastnice prvního běžeckého kempu VAŠÍ LIGY Daniela Perglerová zvítězila v čase 46:24 v kategorii 40+. Druhá byla jedna ze zaměstnankyň Lifefood Wlasta Hlinková (51:34) a třetí Tomoko Frydl Saito (54:49).

Na 10 km jsme měli jednu běžkyni z kategorie do 15 let, která tak zároveň zvítězila – Natálie Filipová.

Poděkování

Snad všichni účastníci dostatečně doplnili tekutiny. Díky, že jste dorazili! Díky také partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game, SportHero. Speciální dík patří pivovaru Moucha za možnost uspořádat u nich vyhlášení nejlepších.

Srpnový závod už bude v tradičním termínu 30. srpna:

Pro více informací k dalšímu závodu sleduj Facebookovou událost.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (8)Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

SportHero

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA
česky | English


Loading...