Úvod » Články » Medaile nám chutnají!

Medaile nám chutnají!

31. 7. 2017, 16:55    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Badminton Praha

(autor:  )
Druhý červencový badmintonový turnaj v Praze navštívilo opět téměř osmdesát hráčů a hráček, kteří se dřeli do úmoru, aby na konci mohli převzít teplé pivo a rozteklou čokoládu. A protože to byla snaha vážně enormní, usuzuji, že medaile všem vítězům chutnají.
Badminton - Začátečníci - 10
29. 7. 2017   Turnaj   Praha – Badminton
Badminton - Pokročilí - peří - 10

Na rozdíl od prvního letního turnaje tentokrát dorazilo do všech kategorií tolik hráčů, aby se vše odehrálo v klidu a bez zmatků vrchního organizátora.

začátečnících se potkalo 13 hráčů, kteří si užili 8 – 9 zápasů. Radost a nadšení z každého úderu a vítězného míče byla bezmezná.

Pořadí komplet

Opět nejvíce hráčů dorazilo do mírně pokročilých, pětadvacet. Pánové tentokrát museli smeknout před uměním děvčat, kdy Adéla, Vlaďka i Darča ukázaly, že není nutné dělově bušit, ale také správně mířit.

Nejlepší:
1. Darina Lanková, Aditya Jaiswal (3.)
2. Vlaďka Ozimá, Honza Aubrecht (4.)
3. Adéla Schrecková (8.), Libor Červinský (5.)
9. Richie Timoth
17. Johana Fořtová

Ideálních 20 hráčů dorazilo do středně pokročilých. Konečně! Konečně vyhrál Petr Pikal, který po mnoha druhých a třetích místech ochutnal radost největší a příště už se určitě přiřítí do pokročilých.

Nejlepší:
1. Petr Pikal, Lenka Paschalidu (18.)
2. Pavel Dvořák
3. Lukáš Teichmann
9. Marek Dlask
17. Tomáš Bolard

pokročilých se ukázalo 17 borců a dvě úžasňačky. Na začátku většina z přítomných viděla jako vítěze Jirku Nývlta, který už nejednou předvedl amatérskému světu, že badminton skutečně umí. Jenže tentokrát Jirka narazil! A to v semifinále, kdy v krásném utkání podlehl Benu Lacherymu. Ben pak ve finále těsně podlehl Zdeňkovi Doleželovi, který zažil skvělý comeback po zranění.