Úvod » Články » Plzeňská tour pokračuje

Plzeňská tour pokračuje

27. 7. 2017, 15:26    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Čtvrtým dílem pokračoval druhý ročník Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Na startu bylo celkem 44 běžců. Kdo byl v červenci nejrychlejší?
Běžecká tour - Plzeň II (4) - 5 km
25. 7. 2017   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň II (4) - 10 km

44 běžců

Celkem 44 běžců vyběhlo do letošního čtvrtého závodu Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. To je o dva více než před měsícem. Nejdříve odstartovalo 17 běžců na 10 km.

Na start závodu na 5 km se srovnalo 27 běžců.

Nejlepší pětkaři

První v cíli byl Marek Dietl. Ten se zatím zúčastnil všech čtyř letošních závodů a již podruhé zvítězil. Tentokrát v čase 18:28. Druhý doběhl Tomáš Friedl v čase 19:12. Ten zatím také letos na startu nechyběl ani jednou a stříbro má doma už z dubnového závodu. Třetí mezi muži byl Richard Kotáb o šest vteřin za Tomášem.

Třetí celkově a první mezi ženami byla Teodora Chvalová, která od minulého závodu stihla změnit příjmení :) A vypadá to, že jí svatba ještě zrychlila. Zaběhla totiž druhý nejrychlejší čas trati 19:13. Svůj nejlepší čas na našich závodech zlepšila o 15 vteřin. Druhá doběhla do cíle stále se zlepšující Barbora Šturmová. I ta se zapsala mezi nejrychlejší časy v ženských tabulkách naší trati. Čas 20:59 je zatím sedmý nejrychlejší. Zuzana Požárková do cíle doběhla mezi ženami do 40 let jako třetí v čase 21:58 a celkově na krásném jedenáctém místě.

Kategorii 40+ ovládl celkově šestý Karel Voráček. Ve své první účasti na našich závodech zdolal trať za 20:35. Před vyhlášením ale už musel vyrazit zpět do Klatov. To Milan Škarda ještě na žádném našem plzeňském závodě nechyběl a do sbírky mu přibyla devátá medaile. Jiří George Konečný si i s Anežkou v kočárku doběhl pro bronz v čase 23:54.

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila Františka Kašparová v čase 21:21. Druhá byla v cíli Martina Brůžková (24:06), která se ze slavnostního ceremoniálu omluvila, a třetí Lenka Čadová (24:51).

Na stupních vítězů v kategorii do 15 let byly tentokrát k vidění dvě mladé dámy. Rychlejší byla Kristina Miljanec, která vyhrála v čase 23:35. Druhá do cíle doběhla Lenka Šiková (27:08).

Nejlepší desítkáři

Kdo ho porazí? Třetí letošní zlato má Tomáš Hofhans. Navíc běžel velmi rychle. Zaběhl druhý nejrychlejší čas trati, který teď je 36:51. Druhý v kategorii do 40 let byl v desetikilome­trovém závodě Petr Janeček (37:32) a třetí Roman Vodička (38:34).

Pavla Kratochvílová zvítězila mezi ženami v sedmém nejrychlejším ženském čase trati 45:26. Druhá byla Dana Císařová (46:59).

V kategorii 40+ byl nejrychleji v cíli Jiří Daněk. Celkově doběhl druhý a zaběhl pátý nejrychlejší čas trati 37:06. Na stupních ho doplnil Karel Bláha (39:33) a Jiří Vrabec (41:11).

Mezi ženami v kategorii 40+ jsme měli jen jednu zástupkyni. Přesto si Olga Červená zlatou medaili za čas 55:56 plně zaslouží!

Děkujeme, přijďte zas

Za organizační tým bych chtěl poděkovat všem běžcům, že dorazili, jejich přátelům a rodinám za podporu přímo na závodě a díky patří samozřejmě také partnerům Nero Drinks, Purkmistr, Ponožkožrout a Plzeňští Tempo Makers za ceny pro nejlepší v tomto závodě. Díky také partnerům pro pravidelné běžce: Hotel Rohanov, Nebílovské sady a Runland. Za krásné fotky ze závodu děkujeme Tomáši Liškovi a Šárce Hrabákové.

Věříme, že dorazíte i v srpnu. Závod bude opět poslední úterý v měsíci, tedy 29. srpna. Přihlásit se můžete už teď:

A pozvěte kamarády do Facebookové události, ať se nás sejde zase o něco víc :)