Úvod » Články » Závod ve znamení sedmiček

Závod ve znamení sedmiček

30. 6. 2017, 10:21    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Ve středu 28. června se uskutečnil sedmý závod sedmého ročníku Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Po měsíční pauze jsme se vrátili zpět na tradiční trať a závod přilákal účast 186 běžců.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (7) - 5 km
28. 6. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (7) - 10 km

Zpět na asfaltu

Po nucené změně startu květnového závodu na louce jsme se vrátili zpět na osvědčený asfalt. Již tradičně nejdříve odstartoval závod na 10 km. Do něj se vydalo 99 běžců.

O pět minut později bylo na start připraveno 87 pětkařů.

Vokrouhlík opět neporažen

Třetí letošní závod, třetí vítězství na 5 km. Taková je bilance Michala Vokrouhlíka v letošním roce. Tentokrát vyhrál v čase 17:01. Za sebou nechal Jakuba Skalku (17:43) a Emanuela Buzka (18:19).

Mezi ženami v čase 20:32 zvítězila Barbora Štěpánková. Pro druhé místo si v úterý doběhla Tereza Skuhrová a pro třetí Jana Šnáblová.

V kategorii 40+ je letos nejpilnějším sběratelem medailí nováček v této kategorii Milan Brož. V těsném finiši zvítězil o 3 vteřiny před Štěpánem Kroupou. Třetí místo uhájil Jan Flaks jen o 4 vteřiny před dotírajícím Jaroslavem Hejzlarem.

Lenka Zloská byla první v cíli mezi ženami v kategorii 40+ v čase 22:44. Druhá doběhla Petra Šarochová a třetí Jana Majrichová.

Mezi mladíky byl nejlepší Kryštof Nízký. V cíli v čase 21:36 a nechal za sebou Matěje Procházku a Kateřinu Krátkou.

Schoval a Procházková nejlepší na desítku

František Schoval se zúčastnil Loap PBT VAŠÍ LIGY celkem devětkrát. A vždy z toho bylo umístění na stupních vítězů. Ne jinak tomu bylo na letošním červnovém závodě. Stejně jako před rokem v červnu totiž i letos zvítězil. Do cíle doběhl v čase 34:5.5 Druhý skončil Luboš Hurban a třetí Stanislav Rada.

Velmi rychle běžela Regina Procházková. Do cíle doběhla ve svém druhém nejlepším čase 39:04 a je z toho pátý nejlepší čas historie závodu a celkové osmé místo! Druhá mezi ženami byla v cíli Petra Davídková v a třetí Jana Josková.

Už neuvěřitelné páté letošní zlato z kategorie 40+ má Jiří Kabelka ! Celkově doběhl čtvrtý v čase 37:12. Stejně jako v květnu, tak i na červnovém závodě si pro stříbro doběhl Zbyněk Vondrák. Bronz získal Petr Šimek.

Známé tváře byly k vidění na stupních vítězů v kategorii 40+ mezi ženami. První místo brala Daniela Perglerová. Druhá doběhla Katarína Třísková a třetí Anna Křepelová, která letos v září oslaví 62. narozeniny! :)

Na desítku se tentokrát odvážili i mladíci. Respektive jen Natálie Filipová. 10 km zdolala ve věku 12 let za 01:02:15. Gratulujeme :)

Poděkování

Za celý organizační tým děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili a také partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game, SportHero a nově také pivovar Moucha.

Pozor červencový závod je posunut o týden a bude až 2. srpna:

Vyhlášení vítězů proběhne po červencovém závodě v pivovaru Moucha, takže nech auto doma :) Pro více informací sleduj Facebookovou událost.