Úvod » Články » Nejrychlejší závod

Nejrychlejší závod

29. 6. 2017, 14:36    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Celkem 42 běžců se postavilo na start třetího dílu Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. A už za 50 minut byli všichni v cíli. To je zřejmě nejrychlejší závod v dějinách VAŠÍ LIGY.
Běžecká tour - Plzeň II (3) - 10 km
27. 6. 2017   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň II (3) - 5 km

Půlka za námi

První polovinu ukončil svým třetím závodem seriál Běžecká tour VAŠÍ LIGY v Plzni 2017. Na červnový závod více běžců zvolilo kratší pětikilometrovou trať. Odstartovalo na ní 28 závodníků.

Jen polovina, tedy 14 běžců, se vydala na dvojnásobnou vzdálenost.

Nejlepší na pětce

Nejrychleji ze všech byl na červnovém závodě v cíli Tomáš Bystřický. Časem 16:20 zaostal za rekordem trati, který má v držení, o 22 vteřin. Ale druhý nejrychlejší výkon z toho byl. Marek Dietl doběhl druhý o 20 vteřin před bronzovým Tomášem Korandou.

I mezi ženami jsme viděli velice rychlou pětku. O třetí nejlepší výkon historie Běžecké tour v Plzni se postarala v osobním rekordu 19:48 Kristýna Junková. Další medaili do sbírky přidala Barbora Šturmová a třetí byla Tereza Havlíková.

Mezi čtyřicátníky a výš byl v cíli nejrychleji celkově osmý Pavel Rataj v čase 20:09. Ještě se nestalo, že by na stupních vítězů chyběl Milan Škarda a jinak tomu nebylo ani v červnu. Bylo z toho druhé místo. Pro bronz si doběhl Karel Šik.

Martina Brůžková zvítězila mezi ženami v kategorii 40+ v čase 24:03. Druhá byla Olga Červená a těsně za ní doběhla Jana Semanová.

Zlatou medaili si odnesla také Kristina Miljanec. Zvítězila v čase 24:05 v kategorii do 15 let.

Nejlepší desítkáři

Všech 14 účastníku se do cíle dostalo do 50 minut a 6 vteřin. Snad příště ale bude na desítce větší zastoupení a klidně si na další běžce v cíli i chvíli počkáme :)

Dvě zlata a jedno stříbro. To je bilance Tomáše Hofhanse z letošní Běžecké tour VAŠÍ LIGY. Tentokrát zvítězil v čase 37:35. Druhý doběhl Ondřej Jadlovský a třetí v kategorii do 40 let byl Richard Jarošík.

Celkové druhé místo a vítězství v kategorii 40+ patří Petru Herejtovi za čas 38:20. V kategorii 40+ doběhl druhý Tomáš Stančík a třetí Jiří Mašek.

Ženy se zúčastnily pouze dvě a obě v kategorii 40+ a obě v krásném čase. Zvítězila Blanka Šindelářová v čase 44:29 a druhá byla Jindra Zahálková v čase 50:06.

Děkujeme běžcům a partnerům

Děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili a také partnerům Nero Drinks, Purkmistr, Ponožkožrout a Plzeňští Tempo Makers za ceny pro nejlepší v tomto závodě. Díky také partnerům pro pravidelné běžce: Hotel Rohanov, Nebílovské sady a nově také Runland. Za fotky ze závodu děkujeme Tomáši Liškovi, Šárce Hrabákové a Hance Königové.

Budeme se těšit opět za měsíc (25. července) na 5 km nebo 10 km. A nezapomeň pozvat kamarády do Facebookové události, ať je nás zase o něco víc :)