Běhej louky

2. 6. 2017, 7:30    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Květnový závod Loap Pražské běžecké tour nám i běžcům přichystal nástrahu v podobě zavřené cílové rovinky kvůli riziku pádu stromů. Běžci si s nástrahami prvních 800 metrů po louce poradili bez problémů. Dorazila krásná účast 219 běžců. Děkujeme! Představili jsme také nového partnera Běžecké tour – SportHero.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (6) - 5 km
31. 5. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (6) - 10 km

Druhý největší počet

Start závodu jsme přesunuli z cyklostezky na louku u řeky. Všichni běžci se s tím bez problémů vypořádali. Výhodou byla blízkost prostor startu a cíle k zázemí závodu a také přírodní osvěžovně v podobě Vltavy.

Poprvé jsme otestovali nová startovní čísla, která pro nás vyrobili v dhMedia. Testem prošla a tímto jim za výrobu děkujeme.

219 běžců představuje druhý největší počet běžců na Loap Pražské běžecké tour. 134 z nich vystartovalo na 10 km.

Tradičně menší počet vystartoval na trať 5 km. Běžců na 5 km bylo na startu 85 a všichni doběhli do cíle.

S nástrahami trati na 5 km si poradil také David Minařík. Parádní výkon!

Nový partner

Novým partnerem Loap Pražské běžecké tour je SportHero, sportovní eshop s důrazem na dobročinnost, ekologii a zdraví. Nového partnera představil jeden z jeho zakladatelů Tomáš Reinbergr. „Pravidelné běhny“, tedy běžci, kteří se letos zúčastní alespoň šesti závodů, se mohou těšit na to, že v losování na konci roku budou i tři páry bot dle výběr z tohoto eshopu.

Nejlepší běžci na pětku

První na cílovou louku doběhl Michal Vokrouhlík a i přes změněnou trasu dokázal vyrovnat šestý nejrychlejší čas historie našich závodů 16:40, který zaběhl on sám v únoru. Druhý závod dokončil Robin Šemotl a na stupně vítězů v kategorii do 40 let se dostal ještě celkově čtvrtý Petr Linduška.

V kategorii 40+ se z vítězství mohl radovat Petr Lochman. Jeho radost mohla být o to větší, že se dokázal vrátit po pauze zaviněné zraněním a navíc byl celkově třetí. V kategorii 40+ byl druhý Mirek Sojka a na stupně vítězů si už začíná zvykat také nováček v kategorii 40+ Milan Brož.

Mezi ženami zvítězila celkově na 5 km Lenka Reidlová výkonem těsně pod 20 minut, 19:57. V kategorii 40+ se mezi nejlepší tři dostaly ještě Blanka Lochmanová a Petra Šarochová.

Kategorii do 40 let ovládla stejně jako v dubnu Kristýna Košťálová. Druhá byla Zuzana Požárková a třetí Šárka Hinzová.

Mezi mladíky opět ukázali svoji formu bratři Vačkářovi. Petr zvítězil v čase 22:35 a jeho o tři ročníky mladší bratr Honza byl druhý. Třetí doběhla vítězka z dubna Kateřina Krátká. Svůj čas dokázala navíc o víc než minutu zlepšit!

Nejlepší běžci na desítku

Ondřej Dobiáš zlepšil své sedmé místo z března a výkonem 35:32 zvítězil ve svém první závodě Loap PBT VAŠÍ LIGY. Druhý byl Lukáš Nevařil a třetí Martin Both.

Čtvrté letošní zlato za čas 36:46 má z kategorie 40+ Jiří Kabelka. Druhý doběhl vítěz dubnového závodu Zbyněk Vondrák a třetí David Havlík.

Zuzana Macurová vyhrála mezi ženami na 10 km v čase 43:55. Zajímavý souboj byl o druhé místo. Petra Jirků doběhla o pouhé 2 vteřiny před třetí Petru Davídkovou.

V kategorii 40+ mezi ženami byla nejrychleji v cíli Katarína Třísková. Stříbrná byla Daniela Perglerová a bronzová Renáta Ryšavá.

Poděkování

Za celý organizační tým děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili a také partnerům Loap, Lifefood, Nero Drinks, Mercuria Laser Game a nově i SportHero. Budeme se těšit opět za měsíc (28. června) na 5 km10 km. A nezapomeň pozvat kamarády do Facebookové události, ať je nás zase o něco víc :)