Úvod » Články » Dvojnásobná rekordmanka

Dvojnásobná rekordmanka

1. 6. 2017, 21:22    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Letos podruhé se běžci sešli, aby si zaběhli úterní závod Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Na start jich dorazilo 56. I přes velké horko byl překonán rekord na 5 km mezi ženami!
Běžecká tour - Plzeň II (2) - 5 km
30. 5. 2017   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň II (2) - 10 km

Startujeme

Už před startem bylo k dispozici stylové občerstvení od nového partnera VAŠÍ LIGY, pivovarského dvoru Purkmistr, které se hodilo i pro doplnění iontů po závodě. Teplota teploměru se totiž držel hodně vysoko i v 18 hodin.

Běžci přesto vyběhli ke svému závodu. Nejdříve vystartovalo 28 členné komando běžců na 10 km.

O 5 minut později už byli na trati i běžci na 5 km.

Představujeme nejlepší pětkaře

První do cíle doběhl Martin Šmíd v čase 16:44. Druhý mezi muži, ale celkově třetí, byl Tomáš Friedl. O 30 vteřin ho totiž předběhla Pavla Zahálková. Na stupně vítězů se tak dostal i celkově čtvrtý Marek Dietl.

Mužské kolegy slušně prohnala Pavla Zahálková. Do cíle doběhla druhá a zároveň vylepšila ženské maximum trati, které teď činí 18:14. Pavla je tak nově držitelkou rekordů na trati 5 i 10 km.

Pavlu Zahálkovou doplnily na stupních vítězů běžkyně reprezentující Forrest Gump Team, Barbora Šturmová a Zuzana Klásková.

V kategorii 40+ zvítězil v čase 20:58 Milan Škarda a zůstává tak letos ve své kategorii neporažen. Navíc si odnesl krásný balíček od Purkmistra. Druhý v pořadí byl Karel Šik a třetí Jaroslav Pitter.

Mezi „čtyřicátnicemi“ byla nejlepší Monika Rojová, která doběhla v čase 30:25 a jako jediná v této kategorii se dostavila na vyhlášení vítězů.

V dětské kategorii se na stupně vítězů podívali Kristina Miljanec a Matěj Šůcha. Kristina má letos navíc už druhou zlatou.

Představujeme nejlepší desítkáře

Na desetikilometrové trati nakopl „svoji motorku“ nejlépe Jakub Fichtl. Zvítězil v čase 37:20. Druhý doběhl Tomáš Hofhans a třetí Ondřej Jablonský.

Podobně jako Milan Škarda a Krisitna Miljanec, tak i Teodora Svejkovská obhájila dubnové zlato. Navíc v krásném čase 40:13 byla celkově čtvrtá a nechala tak za svými zády i většinu chlapů.

Karel Bláha bral vítězství v kategorii 40+ za čas 42:02. Na stupních měl po pravé ruce Tomáše Píchala a po levé Jiřího Maška.

V kategorii 40+ žen se v čase 45:23 dostala na první místo Blanka Šindelářová. Druhá doběhla Helena Moulisová a třetí Irena Hrachová.

Děkujeme všem

Za celý organizační tým děkujeme všem běžcům, kteří na závod dorazili a také partnerům Nero Drinks, Purkmistr, Ponožkožrout a Plzeňští Tempo Makers za ceny pro nejlepší v tomto závodě. Díky také partnerům pro pravidelné běžce: Hotel Rohanov a Nebílovské sady. Petr, vrchní běhna.

Před vyhlášením jsme také rozdali ceny v tombole od partnerských závodu (Lutic run a Forrestova 14). Zástupce akce Do práce na kole George Konečný poté osobně předal tričko dvěma vylosovaným běžcům, kteří na závod dorazili na kole.

Budeme se těšit opět za měsíc (27. června) na 5 km10 km. A nezapomeň pozvat kamarády do Facebookové události, ať je nás zase o něco víc :)