Úvod » Články » Běžíme v letním režimu

Běžíme v letním režimu

28. 4. 2017, 7:49    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Po zimních závodech v sobotu jsme na konci dubna začali opět letní režim středečních závodů. Po propršeném dni se počasí umoudřilo a závod proběhl bez deště a přilákal účast 158 běžců.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (5) - 10 km
26. 4. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (5) - 5 km

158 běžců

Jak bývá zvykem na Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, větší část běžců zvolila delší vzdálenost 10 km. Celkem jich vystartovalo 102. Jen jeden z nich závod nedokončil.

Na 5 km odstartovalo 56 běžců. Stejně jako u delšího závodu. I zde pouze jeden běžec cílem neproběhl.

Nejlepší pětkaři

První v cíli byl Lukáš Pazdera. A opravdu rychle. Časem 16:31 vyrovnal třetí nejrychlejší čas v historii závodu. Druhý byl Jakub Mocek a třetích Michal Burian.

Mezi ženami zvítězila v čase 20:17 nejlepší žena loňského ročníku, Kristýna Košťálová. Druhá v pořadí žen do 40 let byla v cíli Nikola Samková a třetí Zuzana Kynclová.

Milan Brož předvedl svůj zatím životní závod na závodech VAŠÍ LIGY a doběhl celkově pátý. Do té doby dosáhl nejlépe na 13. místo. Za čas 19:03 zaslouženě získal zlato v kategorii 40+. Na záda mu dýchal druhý Štěpán Kroupa a příliš pozadu nezůstala ani naše „nejpravidelnější běhna“ Milan Cibík.

Celkové druhé místo mezi ženami a vítězství v čase 21:35 v kategorii 40+ získala pravidelná medailistka Katarína Tříšková. Druhá doběhla Daniela Perglerová a třetí Petra Šarochová.

Nejlepší v kategorii do 15 let byla Kateřina Krátká v čase 32:43.

Nejlepší desítkáři

Hned při své první účasti se z prvenství v závodě na 10 km mohl radovat Martin Berka. Když proběhl cílem, stopky ukazovaly čas 34:56. O jednu minutu a vteřinu zpět byl Zbyněk Jirků. Třetí v kategorii do 40 let doběhl Tomáš Hovorka.

Mezi ženami zvítězila Regina Procházková. Svým nejlepším časem 39:45 na Loap PBT VAŠÍ LIGY dosáhla na desátý čas historických tabulek. Druhá doběhla Tereza Donné a třetí Petra Jirků.

Celkové třetí místo a čas 36:27 zaručil vítězství mezi čtyřicátníky Zbyňku Vondrákovi. Pro stříbro si doběhl Martin Fic a těsně za ním byl bronzový Libor Dočkálek.

Monika Kadlecová vyhrála kategorii 40+ mezi ženami díky času 49:08. Druhá byla Wlasta Hlinková a třetí další tradiční účastnice Loap PBT Alena Kočová.

Díky všem běžcům i partnerům

Díky patří všem, bez kterých by se závod neobešel. Tedy běžcům, pomocníkům a našim partnerům: Loap, Lifefood, Nero Drinks a Mercuria Laser Game.

Budeme se těšit na květnovém závodě, který se bude konat ve středu 31. května.

P.S.: Už jen pár míst zbývá na našem běžeckém kempu.