Úvod » Články » Druhý ročník odstartován

Druhý ročník odstartován

26. 4. 2017, 10:40    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Poslední dubnové úterý jsme odstartovali druhý ročník šestidílné Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Déšť se nám vyhnul a překonávaly se i loňské rekordy.
Běžecká tour - Plzeň II (1) - 10 km
25. 4. 2017   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň II (1) - 5 km

Startujeme

Na cyklostezce u Úslavy nejdříve odstartovalo 22 běžců na 10 km.

O 5 minut později je následovala smečka 24 běžců na 5 km trať.

Do svého prvního závodu odstartovala také Anežka Konečná. Jsme rádi, že si pro začátek nadějné kariéry vybrala právě náš závod :) Je pravda, že ji v prvních metrech pomáhala maminka Jana.

Nejlepší na 5 km

Mezi běžci do patnácti let, kteří běželi po svých zvítězila Kristýna Miljanec v krásném čase 23:31.

Vůbec první byl však v cíli Marek Dietl. Zvítězil mezi muži v čase 18:07. Závod to byl vyrovnaný. Stříbrný Tomáš Friedl zaostal jen o 10 vteřin zpět. O dalších 10 vteřin byl v cíli pomaleji Tomáš Hlinovský a bral bronz.

Nejlepší žena Teodora Svejkovská doběhla celkově šestá v pořadí a vylepšila vlastní rekord trati o 23 vteřin. Nový ženský nejlepší čas na 5 km tedy zní 19:28. Odnesla si navíc už páté zlato z našich závodů! Na stupních pro nejlepší běžkyně do 40 let ji doplnila její parťačka z „Forresťáckého týmu“ Barbora Šturmová. Třetí Alena Chudobová musela asi někam rychle odběhnout, protože na vyhlášení nevydržela :)

Čas 22:22 překvapivě Karlu Šikovi nepřinesl druhé místo ani dvacáté druhé, ale hned první v kategorii 40+. Druhý byl Jiří George Konečný, který sice na své čtyřicáté narozeniny musí ještě do pondělí počkat, ale ročníkově už spadá do kategorie 40+. Třetí skončil Josef Tarantík.

Ženy v kategorii 40+ překvapivě potřebovaly na jistou medaili rychlejší čas než muži-čtyřicátníci. Vyhrála Jana Blažková v čase 22:59. Druhá byla Jana Semanová a třetí Markéta Schinabková.

Nejlepší na 10 km

Na 10 km jsme byli svědky rekordu mezi muži. O 57 vteřin překonal Tomáš Hofhans dosavadní rekord ze září. Nyní tedy potenciální rekordman musí zaběhnout rychleji než 36:07. O necelou minutu za Tomášem doběhl Jakub Fichtl. A pro svoji první medaili na závodech VAŠÍ LIGY si doběhl „Forresťák“ Jiří Cipra v čase 41:45.

Nejrychlejší ženou na 10 km byla Monika Petrušková. Cílem proběhla v čase 48:46. V kategorii do 40 let ji na stupních doplnila Libuše Tichá.

V kategorii 40+ získal Milan Škarda už šestý cenný kov ze šesti dosavadních závodů v rámci plzeňských běhů VAŠÍ LIGY! A je to čtvrté zlato. Navíc v čase 41:56 byl celkově čtvrtý. Na stupních vítězů ho doplnili druhý Václav Sýkora a třetí „Plzeňský Tempo Maker“ Jiří Mašek.

V kategorii 40+ mezi ženami zvítězila celkově druhá žena Martina Brůžková. Druhá byla Olga Červená a třetí Martina Zahradníková.

Díky a za měsíc zase

Tři vylosování z vrácených čísel se mohli radovat z drobných cen. Takovou radost měla Barbora Šturmová z poukazu na Koučovací zastavení s koučem, lektorem teambuildingů a pořadatelem Papá víkendů, Jiřím Georgem Konečným. Dalšími cenami byla startovné na vybraný závod VAŠÍ LIGY a také na Lutic run.

Díky, že jste dorazili na náš první letošní závod. Znovu se potkáme za měsíc, tak dorazte znovu. Všichni, kdo se zúčastní alespoň 5 z celkového počtu 6 závodů, budou zařazeni do slosování o ceny, které věnují naši partneři Hotel Rohanov a Nebílovské trhy. Navíc za každý km, který s námi uběhnete přispějeme 1 Kč na na Terapeutické nášlapy Q-Pads pro děti s navštěvující CENTRUM HÁJEK.