V dubnu spolu

10. 4. 2017, 13:57    autor: Petr Lundák    Reportáž   Squash Plzeň

V dubnu se nepovedlo naplnit turnaj Na krev, a tak jsme spojili obě vypsané kategorie. Celkem se sešlo 15 hráčů a za 3 hodiny všichni stihli odehrát 5–6 zápasů.
Squashový turnaj (4) - Na pohodu
9. 4. 2017   Turnaj   Plzeň – Squash

Kde jste holky?

Do ideální turnajového počtu 16 chyběl pouze jeden hráč. Díky spojenému turnaji se sešlo celkem 15 squashistů. 11 bylo hráčů, kteří by hráli turnaj Na pohodu a 4 hráči, kteří by se zapojili do turnaje Na krev. A nebyla ani jedna žena. Holky vy se nás bojíte?!

Na turnaji byl také jeden nováček. Poprvé se zúčastnil Lukáš Stupka, hráč z rokycanské líhně talentů, který je v tréninkové skupině Michala Krause. A se staršími kolegy si nevedl vůbec špatně. Skončil desátý a dokonce sahal po titulu Žumpa krále. Příště jen trenér musí nastudovat správně začátek turnaje a nepřijet pozdě :)

Ze čtyř skupin postupovali vždy dva nejlepší do osmičlenného pavouka o první místo. Třetí a čtvrtí si to rozdali o titul Žumpa krále. Ten nakonec bral Lukáš Stuna, když porazil právě Lukáše Stupku.

Vítězství pro Kubu

Do semifinále se dle očekávání dostali všichni čtyři nejvýše nasazení, tedy hráči, kteří by jinak hráli v turnaji Na krev. V prvním souboji byl mírným favoritem Tomáš Holub, ale poradil jsem si s ním :) Druhé semifinále nabídlo asi nejhezčí zápas dne. Ve třech setech zvítězil Čenda Herold, druhý ze svěřenců Michala Krause, nad Martinem Šmejkalem mladším.

Ani třetí místo neskončilo v rukou (nebo spíš na křídlech) největšího favorita. Tomáš Holub se musel spokojit s bramborou a bronz získal jeho přemožitel Martin Šmejkal. Martin se navíc dostal do čela letošní Tour.

Finálový zápas byl napínavý až do konce. Čenda Herold v zápase útočil jako štika. Tedy zespoda. Nejdříve mě první set nechal vyhrát, aby pak druhý jasně získal pro sebe. Třetí set byl sice těsný, ale první squashový titul je doma :)

Svoje vítězství bych chtěl věnovat Kubovi Hojerovi, správci VAŠÍ LIGY v Praze, který ještě nikdy žádný turnaj nevyhrál. A přeji mu, aby to také někdy zažil :) Petr Lundák

Díky všem!

Nero Drinks díky za ceny pro nejlepší. A díky patří všem hráčům, že dorazili! Věřím, že v květnu už se podaří uspořádat turnaj v obou kategoriích. Poprvé zkoušíme páteční termín od 17:00 (26. května).