Úvod » Články » Největší běh VAŠÍ LIGY

Největší běh VAŠÍ LIGY

27. 3. 2017, 17:24    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Čtvrtý letošní závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY přilákal účast 239 běžců. To z něj udělalo největší běžecký závod v historii VAŠÍ LIGY. Děkujeme za přízeň a příště už se budeme těšit ve středu.
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (4) - 5 km
25. 3. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (4) - 10 km

Startujeme

Plných 164 běžců se vrhlo na trať závodu na 10 km.

O 5 minut později je následovalo 75 běžců na 5 km.

Nejrychlejší v cíli

V čase 16:58 byl první v cíli Lukáš Nevařil a stal se tak vítězem na 5 km mezi muži. Na stupních vítězů ho doplnil druhý Honza Vitásek a třetí Petr Linduška.

Martin Hejný zvítězil v kategorii 40+. V čase 18:10 byl celkově čtvrtý. Jen o čtyři vteřiny zpět byl Petr Lochman. Třetí Pavel Tall zaostal jen o dalších 12 vteřin.

Mezi ženami byla nejrychejší Markéta Hofmanová v čase 21:05. Druhá doběhla a Petra Vymlátilová a třetí Gabriela Hůlová.

Blanka Lochmanová přidala po manželovu stříbru další cenný kov do již tak rozsáhlé rodinné sbírky. Zlato v kategorii 40+ brala za čas 21:33. Druhá byla vítězka z února Lenka Zloská. Bronz brala Petra Šarochová.

Svůj první závod na 5 km v životě běžel Adam Koukal. A hned zvítězil v kategorii do 15 let. Do cíle doběhl v čase 22:12. Druhé místo obsadil mezi mladíky Jan Vačkář a třetí skončil Adam Zíma.

Nejlepší mezi desítkáři

Na desítce zvítězil nováček na bězích VAŠÍ LIGY Michal Řežábek. V cíli byl o 28 vteřin před stříbrným Tomášem Eklem. Jen 2 vteřiny za Tomášem finišoval Lukáš Slatinský, který musel před vyhlášení někam odběhnout :)

Podobně vyrovnané to stejně jako u mužů to bylo i mezi ženami. Dáša Míková zvítězila v čase 39:06. Druhé místo obhájila z února Jana Zímová. Za Dášou byla jen o 5 vteřin. Třetí Svatoslava Kacířová byla v cíli třetí v čase 39:40.

V kategorii 40+ už byly rozdíly trochu větší. Luboš Rákosník zvítězil mezi muži v čase 35:37. Druhý byl debutant Miroslav Mikula a třetí Jiří Kabelka, vítěz všech tří předchozích závodů v letošním roce. Protože je Jirka na první místo letos zvyklý, nechal ho Luboš na nejvyšší stupínek alespoň na chvíli vystoupat :)

Mezi ženami v kategorii 40+ se ze vítězství radovala hned při svém první startu na Loap PBT VAŠÍ LIGY Martina Bradáčová. V cíli byla v čase 42:12. Pro stříbro si doběhla Lenka Kotecká a pro bronz Daniela Perglerová.

Příště už ve středu – špendlíků bude dostatek

Díky všem, že jste na březnový závod dorazili a především těm, kteří nám darovali spínací špendlíky, protože běžců přišlo více než jsme čekali a v poslední fázi jsme hledali špendlíky, kde se dalo. Nakonec ale všichni číslo připnuli :) Rekordní účast nám opravdu udělala radost a budeme se těšit v dubnu i dostatkem špendlíků :) Díky patří také všem pomocníkům a partnerům za ceny pro nejlepší: Loap, Lifefood, Nero Drinks, běhej.com a Mercuria Laser Game.

Budeme se těšit na dubnovém závodě, který se bude konat ve středu 26. dubna. A mrkněte také na pozvánku na první běžecký kemp VAŠÍ LIGY.