Přihlášení uživatele:

Zaregistrujte se »
Zapomenuté heslo?

skok na hlavní menu | menu sekce Články

Úvod » Články » Co to je za skupinu?


Co to je za skupinu?

13. 3. 2017, 14:06    autor: Jakub Hojer    Reportáž   Squash Praha

 (autor: Jakub Hojer)
Ne, nebavíme se o žádné novince na hudební scéně, ale o nejčastější reakci na rozlosování sobotních squashových turnajů v Praze.
Squash - pokročilí - 6
11. 3. 2017   Turnaj   Praha – Squash
Squash - středně pokročilí - 6
11. 3. 2017   Turnaj   Praha – Squash

V mírně i středně pokročilých se tentokrát sešel hodně kvalitní materiál a už ráno, když jsem skupiny losoval, jsem si říkal, že některé skupiny budou… zajímavé. Když se k tomu navíc přičte fakt, že do nebíčka tentokrát postupovali jen 2–3 hráči ze 4, pak je výše uvedený dotaz více než pochopitelný.

A pak se začalo hrát, já musel zaskočit za nečekaně absentujícího Pavla Hrdličku a první, co mě napadlo, bylo Co je tohle, sakra, za skupinu? Mno. Byla těžká. A protože jsem nemehlo, nešika, netáhlo a nehráč, sestup do žumpičky mě neminul. V mírně pokročilých. Nejhorší výsledek od začátku mé profesionální kariéry amatérského hráče.

Asi jsem na začátku zapomněl napsat, že jsem si v pátek při skládání piv (cen do turnaje) poranil krční páteř, takže jsem nemohl ani chodit, ani máchat raketou, v podstatě ani stát, takže ten výsledek vlastně není vůbec špatný. Ale jak znám alternativní kamarády z turnaje, nikdo by mi to nedosvědčil. Ale berte to jako fakt.

Odhlédneme-li od mého ostudného umístění, dá se turnaj považovat za vydařený. Dorazilo celkem 59 hráčů a hráček, v mírně pokročilých bylo dam 6, ve středně pokročilých byly 3, což jsou počty krásné stejně jako přítomné dámy, protože ale s jídlem roste chuť, chceme příště ještě více!

Kdyby byli pokročilí pánové stejně krásní jako výše zmíněné dámy, určitě bychom stejně hlasitě volali i po nich. V tomto ohledu ale pánové zaostávají o více než jen prsa bavorských číšnic, musíme se tedy spokojit s jejich sportovními výkony. A na ty by se určitě lákat dalo! Příště chceme také více pokročilých!

A nebuďme neskromní, chtějme i začátečníky. Z těch tentokrát dorazila jen Jana Holá, která se srdnatě bila s mírně pokročilými. A bila se skvěle, jen se to, bohužel, nepromítlo do výsledků.


O sportovních výkonech pokročilých už jsem něco naznačil. Borců dorazilo 6, základní skupina tedy byla daná. Hrálo se každý s každým na 3 hrané sety. Poté následovalo druhé kolo, kdy se ve tříčlenných skupinách rozhodlo o konečném pořadí.

A pořadí?

1. Martin
2. Jarda Růžička
3. Dušan Kotora
4. Michal Kulhánek
5. Zbyněk Šmíd
6. Petr Koula

Za zmínku jistě stojí, že si druhé kolo vymyslel a prosadil Dušan Kotora, který byl po základní skupině nejlepší…

Nejlepší pokročilí a středně pokročilí sobotního turnaje

Ve středně pokročilých se ukázalo více hráčů, kteří by ani v pokročilých jistě ostudu neudělali. I proto má umístění na předních příčkách sobotního turnaje velmi velkou váhu a níže uvedení by měli být ozdobami všech společenských večírků příštího měsíce:

1. Kuba Veverka, Lenka Hrbková (12.)
2. Lukáš Krofta, Péťa Vansová (16.)
3. Wojciech Janusz, Jana Svobodová (24.)
9. Michal Chovanec
17. Peki Němeček

Kompletní pořadí turnaje

O mém trápení v mírně pokročilých už jste četli a jistě ještě z různých stran a směrů uslyšíte, to by ale nemělo přebít skvělé výkony všech mých soupeřů. Přesto i zde najdeme vítěze a žumpakrále, kteří si vysloužili nesmrtelnost zveřejněním v této reportáži:

1. Tomáš Kučera, Alžběta Honzková (10.)
2. Honza Zmeškal, Bea Hromuláková (14.)
3. Pavel Moťka, Markéta Mikulková (16.)
9. Tomáš Zahradník
17. Láďa Pivec

Kompletní pořadí turnaje


Poděkování

Tentokrát hlavně body-style.cz za skvělé sušené maso všem účastníkům turnaje (a těšit se mohou i badmintonisté příští týden), OLIVER za zápůjční rakety, Nero Drinks za ceny pro vítěze, Jazykové studio ROLINO a Mercuria Laser Game za poukazy do slosování.

V březnu běží 50% sleva na Mercuria Laser Game, kdy stačí, aby jeden ze skupiny hrál v březnu VAŠI LIGU a celá skupina dostane slevu.

Připomínám také skvělou únikovku Trap Catch, na kterou máme slevu 400 Kč. Ještě se ke mně nedoneslo, že by někdo z ligy překonal náš čas 50:50. Tak jděte do toho!


Příště se uvidíme 8. dubna

Těším se!

Kuba

Vaše komentáře

Názory

Pro psaní komentářů se prosím přihlaste. Nemáte účet na VAŠÍ LIZE? Zaregistrujte se!VAŠE LIGA na facebooku!

Partneři

Alza

Patron

Petr Koukal

Spolupracujeme

Nadace Jedličkova Ústavu - darujeme 20 Kč z každého startovného NERO DRINKS MUNDO BAMBUTIK TECNIFIBRE SLUŠNÁ FIRMA SportHero
česky | English

Reklama

Loading...