Úvod » Články » Jarní počasí na Zimním půlmaratonu

Jarní počasí na Zimním půlmaratonu

27. 2. 2017, 10:49    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Po mrazivém startu roku se počasí umoudřilo a na Zimní půlmaraton VAŠÍ LIGY dopadly i paprsky slunce. Na startu půlmaratonu stálo 130 běžců. Dalších 23 běželo doplňkový závod na 6 km.
Zimní půlmaraton VAŠÍ LIGY 2017
25. 2. 2017   Tour   Praha – Běhání

Startujeme půlmaraton

130 běžců se postavilo na start druhého půlmaratonu VAŠÍ LIGY. Plných 127 jich dorazilo do cíle.

Běžce čekala krásná trasa kolem Vltavy.

Na krátký úsek 400 m se běžci vydali do terénu.

Zpestřením byl také brod malého potůčku. Někteří zvolili jeho proběhnutí jako Enrico Fiala.

Jiní běžci potůček přeběhli po kamenech.

Před obrátkou v polovině trasy se běžci, kterým zbylo dostatek sil, mohli kochat pohledem na Zvolskou homoli.

V občerstvení za obrátkou mohli doplnit energii potřebnou pro cestu zpět.

Za odvedení závodu děkujeme skupině Plzeňští Tempo Makers!

Padaly osobní rekordy

Za ceny pro nejlepší děkujeme našim partnerům Lifefood, Nero Drinks, Top4Running, běhej.com a Mercuria Laser Game.

Nejrychlejším půlmaratoncem byl v sobotu Zbyněk Kudrna v čase 1:19:25 v letošním jedenáctém nejrychlejší českém půlmaratonském čase (dle běhej.com) a svém maximu.

Na celkovém třetím místě doběhl do cíle ve svém osobním rekordu 1:20:47 Luboš Rákosník. Tímto výkonem zvítězil v kategorii 40+.

Tereza Chlupová si vytvořila osobní rekord na půlmaratonu časem 1:25:22. Celkově doběhla na šestém místě! A může se dokonce pyšnit druhým letošním nejlepším českým výkonem na půlmaratonu hned za Evou Vrabcovou Nývltovou!

Do první desítky nejrychlejších letošních časů se dostali také druhá Regina Procházková, v osobním rekordu 1:27:34, a třetí Klára Jakešová, s časem 1:29:14.

Mezi ženami v kategorii 40+ zvítězila Dana Jiřičná v čase 1:39:05.

V kategorii 55+ mezi muži zvítězil Jan Vočko v čase 1:39:10.

Alena Kočová brala zlato za 1:51:26 v kategorii 50+ mezi ženami.

Šestka s VAŠÍ LIGOU

Doplňkovým závodem byla trať na 6 km. Celkem na ni vyběhlo 23 běžců.

První v cíli byl v čase 22:03 Josef Klouda.

Hned 22 vteřin za ním byla Petra Kotlíková a zvítězila mezi ženami.

6 km zvládla v čase 39:22 také Eliška Urbanová a má tak zlato z kategorie do 15 let.

Brzy na viděnou

Za celý organizátorský tým díky všem, že jste dorazili a věřím, že jste si závod užili minimálně stejně jako my. Petr Lundák

Budeme se těšit na našem březnovém závodě na Loap pražské běžecké tour na 5 km nebo 10 km. Další půlmaraton máme na plánu 28. října, tak si ho nezapomeňte zapsat do kalendáře :)