Úvod » Články » Rozcvička před půlmaratonem

Rozcvička před půlmaratonem

20. 2. 2017, 15:20    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

V sobotu 25. 2. nás čeká druhý půlmaraton VAŠÍ LIGY. A tak byl týden před ním ideální čas na to protáhnout nohy na desítce nebo pětce v závodním tempu. Jak si běžci na třetím závodu Loap Pražské běžcké tour VAŠÍ LIGY 2017 vedli?
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (3) - 5 km
18. 2. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (3) - 10 km

147 běžců

Na třetí závod Loap Pražské běžecké tour 2017 se přihlásilo celkem 147 běžců. Podobně jako ve filmu 101 dalmatinů jsme si mohli připadat při startu na 10 km. Jen místo psích kamarádů vyrazilo na trať 101 běžců.

Zbývajících 46 běžců vyrazilo na poloviční trať.

Nejrychlejší na 5 km

První v cíli byl Michal Vokrouhlík, vítěz Loap PBT 2016 na 5 i 10 km. Svůj první letošní start proměnil ve vítězství v historicky pátém nejlepším čase 16:40. Za traťovým rekordem zaostal jen o 21 vteřin.

V kategorii 40+ zvítězil v čase 19:31 Přemysl Bělaška. Celkově byl osmý.

Eva Fryšarová vyhrála v čase 22:11 mezi ženami. Na stupních vítězů ji doplnily Tereza Humajová a Monika Rukavičková.

V kategorii 40+ zvítězila Lenka Zloská v čase 23:58.

Mezi nadějemi do 15 let se prosadil na svém první závodě Loap PBT VAŠÍ LIGY Jakub Slivkár. Zvítězil v čase 22:24. Předběhl oba bratry Vačkáře. Druhý byl Petr a třetí Honza.

Nejlepší desítkáři

Na 10 km doběhl do cíle první v čase 34:16 Jakub Exner. Druhý Martin Sikora byl o 39 vteřin pomalejší. Bronz získal Zbyněk Jirků za čas 35:32. Rozhodovalo se až v cílové rovince. Čtvrtý Filip Havel byl jen o 2 vteřiny zpět.

Jediného vítěze letos zná kategorie 40+ na 10 km mezi muži. Je jím Jiří Kabelka. Třetí letošní zlato bral za celkové páté místo v čase 36:19.

Petra Kotlíková zvítězila ve čtvrtém nejrychlejším čase v historii Loap PBT – 38:52. Do TOP 10 historických časů se dostala svým výkonem 39:49 také druhá Jana Zímová. Za svým maximem na Loap PBT zaostala o 1 vteřinu. Třetí byla Bruna Durand.

Tak rychle byla v cíli Petra Kotlíková, že jsme ji ani nezařadili při zápisu časů do ženské kategorie. Naštěstí se vše napravilo a na stupních se sešly zaslouženě nejrychlejší tři.

Podobně jako u mužů v kategorii 40+, tak i mezi ženami zvítězila tradiční vítězka. Po vítězství na prvním lednovém závodě se znovu mohla radovat ze zlata Katarína Třísková s časem 45:58.

Speciální uznání patří nejstaršímu závodníkovi, který letos v lednu oslavil 83. narozeniny – velká poklona Jiřímu Pejpalovi!

Za týden na viděnou

Za týden v sobotu nás čeká Zimní půlmaraton VAŠÍ LIGY. Jako doprovodný závod jsme zvolili závod na 6 km.