Úvod » Články » Zima ani mráz, nezastaví nás!

Zima ani mráz, nezastaví nás!

30. 1. 2017, 14:49    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Po velmi mrazivém závodě 7. ledna si pro nás příroda připravila poslední lednovou sobotu další překážku v podobě ledu na trati. Všichni běžci se s ním vypořádali bravurně!
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (2) - 5 km
28. 1. 2017   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY VII (2) - 10 km

Ledovka

Běžci se v druhém díle letošní Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY museli potýkat s ledem na trati, který jim běh v některých úsecích komplikoval. Přesto si s ním všichni poradili. 69 běžců čelilo nástrahám trati na 10 km.

Čtyřicítka běžců vyrazila na poloviční distanci.

Poprvé jsme mohli využít zázemí nového kvalitnějšího stanu, který nám nadělil Ježíšek. Zůstali jsme věrni modré barvě, aby nás naši běžci dobře našli :)

Doběhnout a do tepla

Vyhlášení nejlepších běžců se odehrálo v zimní zahradě sportovního areálu Hamr-Braník. Mezi naše partnery jsme poprvé přivítali Lifefood. Druzí v pořadí se nyní mohou těšit na dobroty od tohoto českého výrobce raw produktů. Zařadil se tak k našim dvěma partnerům, kterými jsou také české firmy: Loap a Nero Drinks.

Jako první do cíle doběhl v čase 17:24 Lukáš Kozlík a navázal tak na své vítězství ze srpna 2015.

V kategorii 40+ zvítězil v čase 20:12 Harald Scheu. Na stupně vítězů ho doplnil vítěz prvního letošního závodu Petr Daubner, který za ním zaostal o 23 vteřin. Milan Cibík skončil třetí o dalších 11 vteřin zpět a závěrečného ceremoniálu se výjimečně neúčastnil.

Mezi ženami byla nejrychlejší Monika Hloušková v čase 20:41 doběhla na celkovém 11. místě.

Zajímavá situace nastala mezi „čtyřicátnicemi“. Na stupních vítězů se objevily stejné ženy jako na začátku ledna a dokonce ve stejném pořadí. První byla Petra Šarochová s časem 24:57 (jen o 1 vteřinu horší než v předchozím závodě). Druhá byla Veronika Jiroušková a třetí Jana Šafránková.

Po druhém místě na začátku ledna si vyběhl své první vítěství v Loap PBT VAŠÍ LIGY Honza Svatoň. Vyhrál v čase 36:11 a nehledě na ledovou trať se zlepšil oproti prvnímu letošnímu závodu o 29 vteřin. Stříbro bral v kategorii do 40 let Vojta Bližňák a třetí byl Lukáš Nevařil.

Na druhém místě celkově a nejlepší mezi čtyřicátníky byl podruhé za sebou Jiří Kabelka. Dokonce v lepším čase než 7. ledna. Na pódium pro nejlepší tři se dostali také Vítězslav Král a Jiří Mašek.

Nejrychlejší ženou na 10 km byla stejně jako před třemi týdny Petra Davídková v čase 45:44. Druhá byla Kamila Nováková a třetí Lucie Budínová.

V kategorii 40+ se z vítězství radovala Daniela Perglerová v čase 49:48.