Úvod » Články » Šestý ročník Pražské běžecké tour je u konce

Šestý ročník Pražské běžecké tour je u konce

27. 11. 2016, 22:03    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Loap Pražská běžecká tour VAŠÍ LIGY má za sebou úspěšně šestý ročník. Jaký byl? A proč to vypadalo na posledním závodu jako na Vánoce? :) Dozvíš se v reportáži…
Loap PBT VAŠÍ LIGY (12) - 5 km
26. 11. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (12) - 10 km

Poslední závod v roce 2016

Pěkně popořadě. Nejdříve k poslednímu závodu. Před startem dostali všichni běžci od ligového partnera IT Talents jako dárek reflexní pásky, aby byli lépe vidět na trati :)

A pak už se odstartovalo. 113 běžců vyběhlo na trať na 10 km.

Na trať pětikilometrového závodu vyrazilo 73 běžců.

Nejlepší na 5 km

První v cíli byl v čase 0:17:33 Luboš Rákosník (číslo 622), který se stal celkovým vítězem i vítězem kategorie 40+. Mladší kolegové mu sice byli v patách, ale nestačili na něj. V cílové rovince byl z nich nakonec rychlejší Vojtěch Grundman (534) před Pavlem Víškem (532).

Mezi ženami byla nejrychlejší Kristýna Košťálová a upevnila si tak první místo v celkovém pořadí Tour 2016. Na posledním závodě vyhrála v čase 0:20:48.

Blanka Lochmanová a Katarína Třísková předvedly strhující závěr v boji o první místo v kategorii 40+! Doběhly nejen ve shodném čase 0:21:37, ale naprosto stejně a tak vítězky jsme měli dvě :)

Do 15 let byla nejsilnější konkurence ze všech závodů v historii. Celkem v této kategorii běželo 11 běžců hlavně díky účasti 7 mladých kanoistů z USK Praha. Nejrychlejší byl právě jeden z nich, Štěpán Hnízdil. Do cíle doběhl přesně za 22 minut.

Nejlepší na 10 km

V naprosto skvělé formě se celý rok ukazoval Michal Vokrouhlík. Z 12 letošních závodů má celkem 9 vítězství a 3 druhá místa. To je naprosto unikátní bilance, kterou zřejmě jen tak někdo nepřekoná! Poslední závod vyhrál Michal v čase 0:34:54.

V kategorii 40+ se mezi muži z vítězství radoval s časem 0:36:49 Zbyněk Vondrák, který doběhl celkově osmý.

Mezi ženami byla na 10 km nejrychlejší Petra Davídková v čase 0:43:53.

Jindra Zahálková se mohla radovat z vítězství v kategorii 40+ v čase 0:47:24.

Antonín Černý byl jediným odvážlivce v kategorii do 15 let, který si troufl na 10 km. Za krásný čas 0:48:47 si odnesl zasloužené zlato.

Statistiky ročníku 2016

Pojďme si společně zhodnotit ročník 2016. Nejdříve se na něj podívejme očima statistika :)

• Počet závodů: 12
  • Počet běžců: 990 (o 126 více než loni)
  • Počet účastí: 2043 (o 397 více než loni!), nejvíce v srpnu (215)
  • Počet pravidelných běhen (více než 6 účastí): 74 (o 31 více než loni!)

Odměňujeme pravidelné běžce

Jako na Vánoce se mohli cítit na posledním závodě pravidelné běhny. Tedy všichni, kdo se zúčastnili alespoň poloviny závodů. Celkem jich bylo 74! Před závodem dostali pláštěnku od našeho partnera Loap a 9 z nich mělo šanci vyhrát poukaz na nákup věcí od Loapu v hodnotě 1 tis. Kč.

Celkem jsem v celém ročníku 2016 rozdali ceny v hodnotě přesahující 50 tis. Kč. Za ceny děkujeme partnerům: Loapu, Mercuria Laser Game a Nero Drinks.

Letos se stal pravidelnou běhnou za 10 účastí i prezident VAŠÍ LIGY Tomáš Reinbergr. Přečtěte si s ním rozhovor, který nedávno vyšel na běhej.com. Dočte se například také to, kde vidí VAŠI LIGU za 10 let a co má společného běh s meditací.

NEJ ročníku 2016

Pojďme se společně podívat ještě na několik NEJ ročníku 2016.

Nejstarší účastník

Nejstarším účastníkem šestého ročníku Loap PBT VAŠÍ LIGY byl Jiří Pejpal, který letos oslavil 82. narozeniny. Zúčastnil se čtyř závodů.

Nejstarší pravidelnou běhnou byl ve věku 75 let Milan Procházka. Absolvoval šest závodů.

Nejmladší účastník

Nejmladším účastníkům bylo letos 9 let. Byl to Jan Vačkář s pěti účastmi a Matěj Procházka a Prokop Lošťák s jednou.

Nejvěrnější běžci

Celkem šestice běžců zvládla odběhnout všechny závody (loni to byli tři běžci). Jediný Milan Cibík (na fotce vpravo) titul nejvěrnějšího běžce obhájil :) Doplnili ho zleva: Jitka Králová, Pavel Koloc, Jan Sova a Michal Vokrouhlík. Na fotce chybí jen Jenda Pěkný.

Nejlepší v Tour na 5 km

V celkovém pořadí Tour mají šanci zvítězit všichni, kdo se zúčastní alespoň 6 závodů v dané vzdálenosti. Následně hodnotíme průměrný čas z 6 nejlepších časů. Nejlepší tři si odnesli hodnotné ceny od Loapu a Mercuria Laser Game.

Kristýna Košťálová s průměrný časem 0:20:27 zvítězila v PBT 2016 mezi ženami. Na stupně vítězů ji doplnily ještě Lenka Zloská (0:23:22) a Barbora Pitelová (0:26:06).

Mezi muži vládl Michal Vokrouhlík (průměrný čas 0:17:04). Druhý byl Pavel Víšek (0:17:51) a třetí Pavel Wohl (0:18:00).

Nejlepší v Tour na 10 km

S průměrným časem 0:43:17 byla mezi ženami na 10 km nejlepší Dana Jiřičná . Obhájkyně loňského vítězství Petra Davídková skončila druhá (0:43:45). Třetí byla Lucie Zajíčková (0:46:05).

Absolutním vládcem letošní Tour Loap PBT VAŠÍ LIGY byl Michal Vokrouhlík s průměrným čase 0:35:05. Povedlo se mu něco neskutečného. Mimo vítězství na 5 km totiž zvítězil i na dvojnásobné distanci, kde navíc obhájil vítězství z Tour 2015. Stejně tak obhájili své umístění v Tour i druhý a třetí. Jiří Kabelka (0:36:02) i Jan Svatoň (0:36:54) byli totiž mezi třemi nejlepšími i v ročníku 2015.

Všichni jmenovaní byli uvedeni také do síně slávy VAŠÍ LIGY pro rok 2016.

Ročník 2017

Termínovka na rok 2017 je připravena. Budeme pořádat již tradičně 12 závodů a nově také 2 půlmaratony. První závod nás čeká 7. ledna. K přihlášení budou závody vypsány na začátku prosince. Sleduj Facebookovou stránku Loap PBT VAŠÍ LIGY, kde dáme vědět termín spuštění.

Přejeme hezké a pohodové Vánoce, úspěšný vstup do nového roku a budeme se těšit 7. ledna na tříkrálovém běhu. Organizační tým VAŠÍ LIGY.