Úvod » Články » Zima jak v Rusku, běžcům ale bylo hej

Zima jak v Rusku, běžcům ale bylo hej

13. 11. 2016, 19:13    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Běh-Brno Brno

(autor: Tereza Navrátilová)
Ano, běžci se na trati zahřáli. Ale my organizátoři jsme docela mrzli, brrr, zima je holt tu. Teplá bunda, čepice a rukavice moc nepomohly. Takže příště bereme i sněhule! Jinak to byl parádní závod s pěknými časy. Pojďme si představit vítěze.
Zimní běžecká tour - Brno (2) - 10 km
12. 11. 2016   Tour   Brno – Běh-Brno
Zimní běžecká tour - Brno (2) - 5 km

Teplý ionťák a ztracený pes

Předpověď byla jasná, bude zima. Takže jsme přemýšleli, jak zpříjemnit běžcům doběh a dát jim něco teplého na zahřátí. Bohužel nemáme tak velké termosky na čaj, takže jsme jim dali teplý ionťák. Kupodivu to teplé vydřelo až do doběhu, takže se běžci aspoň trošku zahřáli.

V době prezence k nám zabloudil i ztracený pes, kterého následovalo policejní odchytové auto. Pejsek už má snad svého páníčka a neskončil v útulku.

A jdeme na to

Do závodu vběhlo celkem 30 běžců a běžkyň…..

Mávali a mávali….

A všichni doběhli, představíme vítěze

Jak to tedy dopadlo…

Tramtadadáááá, pojďme si představit nejlepší běžce a běžkyně druhého závodu Zimní běžecké tour.

Trať 5 km

kategorii 40+ se na trati 5 km mezi muži nejlépe umístil Martin Skyba (21:16), druhý skončil Jiří Houška (22:41) a třetí doběhl Radim Táborský (23:05). Mezi ženami doběhla jediná běžkyně a to paní Dana Ellingerová (35:15).

kategorii pod 40 na trati 5 km vyhrála Barbara Míková (24:51), druhá skončila Lucie Štěpánková (26:11) a třetí Lenka Pagáčová (27:00). Mezi muži zvítězil Petr Janeček (19:05). Druhý skončil Jan Pagáč (21:44) a třetí Zdeněk Štěpánek (23:54).

Trať 10 km

kategorii 40+ na trati 10 km mezi ženami vyhrála jediná žena Jana Kalová (57:54). druhá skončila Kateřina Ostrá. (59:08) Mezi muži vyhrál Filip Vrána (43:06), druhý skončil Roman Němec (43:20) a třetí Martin Kundrik (53:25)

A jdeme do finále. Na trati 10 km mezi ženami tentokrát žádná běžkyně nebyla. Mezi muži na prvním místě skončil Zdeněk Hochman (38:15), druhý Ivan Urbánek (40:42) a třetí Jan Šilar (41:15).

Vítězové získali medaile, iontové nápoje, sladké, domácí ovesné sušenky a od partnera sáčky s rozpustným proteinovým nápojem značky Nero Isodrinks. Děkujeme. :-)

Všem gratulujeme!

Uvidíme se příště zase v sobotu

Další závoda zároveň poslední v sérii Zimní tour je v sobotu 10.12. zase od 11 hodin. Tak si přijďte zaběhat, přihlašování je už spuštěné! Bude to zase svižné, ve 12:30 bude vyhlášeno a můžete na oběd. :-) A z těch bězců, kteří budou na všech třech bězích, budeme losovat ceny!