Úvod » Články » Závod jako vystřižený z olympiády

Závod jako vystřižený z olympiády

23. 10. 2016, 17:51    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Jedenácté pokračování Loap PBT VAŠÍ LIGY 2016 přineslo situace, za které by se nemuseli stydět ani na olympiádě. Byl překonaný rekord trati na 10 km. A před vyhlášením došlo i na státní hymnu na počest všech běžců :)
Loap PBT VAŠÍ LIGY (11) - 10 km
22. 10. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (11) - 5 km

Startujeme jedenáctý závod

Ale začněme pěkně popořadě. Nejdříve se na start srovnalo 92 běžců na 10 km.

Pět minut po nich odstartovalo do závodu 57 běžců na 5 km

Nejlepší pětkaři

První v cíli byl Pavel Víšek. Závod na 5 km vyhrál v čase 0:18:02.

Mezi čtyřicátníky byl v čase 0:19:21 nejrychlejší účastník všech letošní závodů Milan Cibík.

Nejrychlejší ženou říjnového závodu byla Kristýna Košťálová v čase 0:19:21 a zatím je v čele Tour 2016. Vítězství jí může překazit už jen Natálie Dobrovodská.

Lenka Zloská vyhrála mezi čtyřicátnicemi s úsměvem na rtech a v čase 0:23:15.

Rekord na desítce

Dosavadní rekord trati Aleše Drahokoupila překonal o 13 vteřin Vladimír Srb. S časem 0:32:50 je novým rekordmanem desetikilometrové trati.

Stříbrný skončil v čase 0:35:40 Michal Vokrouhlík. A pokud se zúčastní i posledního závodu, tak pravděpodobně vyhraje Tour 2016 na pětce i desítce. Zatím je v čele Tour Jiří Kabelka.

Jiří Rerych – nejlepší čtyřicátník na 10 km v čase 0:37:01.

Osmý nejrychlejší čas historie na Loap PBT VAŠÍ LIGY mezi ženami zaběhla Regina Procházková a radovala se z vítězství v čase 0:39:51.

Medaile pro celou rodinu

Nejrychlejší ženou mezi čtyřicátnicemi na desítce byla Radka Ficová v čase 0:43:24.

Ficovi si ale odnesli domů hned tři medaile! Martin byl druhý mezi čtyřicátníky na 10 km.

Markéta Ficová si podobně jako Martin odnesla domů stříbro. Z kategorie do 15 let na 5 km.

Pravidelné běhny a ti nejvěrnější

Po předposledním závodě evidujeme celkem 61 pravidelných běhen. Tedy těch, co se zúčastnili alespoň 6 závodů. Dalších 25 má pět účastí a mohou se stát pravidelnou běhnou, pokud dorazí na poslední závod v listopadu. Celkem 6 běžců má zatím plnou účast! Jsou to: Milan Cibík, Michal Vokrouhlík, Jenda Pěkný, Jan Sova, Jitka Králová a Pavel Koloc.

Před vyhlášením nejlepší bylo možné k vidění nevídané. Tomáš Reinbergr prezident VAŠÍ LIGY splnil prohranou sázku a před zraky všech přítomných zazpíval státní hymnu.

Díky a za týden zas

Už za necelý týden (na státní svátek 28. 10.) se na vás budeme těšit znovu. Pořádáme půlmaraton a Ekoběh s TEREZOU na 5 km společně s dětskými závody:

Děkujeme všem běžcům za parádní závod. Věříme, že jste si ho užili stejně jako my. Díky patří také partnerům Loap, Nero Drinks a Mercuria Laser Game. Organizační tým závodu.

V listopadu se uvidíme letos naposledy. V sobotu 26. 11. Termínovka na rok 2017 bude do té doby připravena!