Úvod » Články » Zimní brněnská běžecká tour zahájena, počasí nám přálo!

Zimní brněnská běžecká tour zahájena, počasí nám přálo!

17. 10. 2016, 11:05    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Běh-Brno Brno

(autor: Tereza Navrátilová)
První závod v sérii Zimné běžecké tour se vydařil. V sobotní poledne nám zoncna rumplovala, 36 běžcům se tak dobře běželo ve stromovité aleji popadaného podzimního listí. Oblíbené sušenky pro vítěze nesměly chybět! :-)
Zimní běžecká tour - Brno (1) - 5 km
15. 10. 2016   Tour   Brno – Běh-Brno
Zimní běžecká tour - Brno (1) - 10 km

Přípravy

Zimní tour se nově koná v sobotu v jedenáct hodin, takže od deseti hodin se běžci začali pomalu scházet. Někteří dorazili těsně před jedenáctou a při pozdravu Dobré ráno bylo jasné, že před chvíli vstali. :-) Přípravu ale nikdo nepodcenil.

Startujeme, opozdilci se našli

V jedenáct hodin byly slyšet první výstřely. Běžci jsou na trati. Dva účastníci nám ale dorazili po startu, takže jsme je nechali vyběhnout samotné. Už to ale bylo bez výstřelu a s pocitem, že vybíhají v menším počtu. :-)

Běžci a podzim

Spadané listí dělalo krásnou kulisu závodu, takže jsem si to nemohla nechat ujít a vyfotila jsem běžce u toho.

Představení vítězů

Tramtadadáááá, pojďme si představit nejlepší běžce a běžkyně prvního závodu Zimní běžecké tour.

Trať 5 km

kategorii 40+ se na trati 5 km mezi muži nejlépe umístil Jindra Schick (20:47), druhý skončil Petr Janek (21:14) a třetí doběhl Martin Skyba (21:42). Mezi ženami skončila na prvním místě Adriana Dlouhá (29:51), druhá skončila Pavla Kroupová (37:28).

kategorii pod 40 na trati 5 km vyhrála Radka Gottwaldová (22:41), druhá skončila Lenka Pagáčová (25:56) a třetí Lucie Štěpánková (28:39). Mezi muži zvítězil Jakub Jonáš (20:09). Druhý skončil Václav Štrébely (20:22) a třetí Tomáš Peroutka (20:43).

Trať 10 km

kategorii 40+ na trati 10 km mezi ženami vyhrála jediná žena Kateřina Ostrá (58:28). Mezi muži vyhrál Roman Němec (43:24), druhý skončil Filip Vrána (45:14) a třetí Josef Bittner (46:23)

A jdeme do finále. Na trati 10 km byla jediná žena a jediný muž a to Iveta Kratochvílová s časem 51:50 a Petr Olša s časem 49:19.

Vítězové získali medaile, pivo, domácí ovesné sušenky a od partnera sáčky s rozpustným proteinovým nápojem značky Nero Isodrinks. Děkujeme. :-)

Všem gratulujeme!

Uvidíme se příště zase v sobotu

Další závod, již druhý série Zimní tour je v sobotu 12.11. zase od 11 hodin. Tak si přijďte zaběhat, přihlašování je už spuštěné! Bude to zase svižné, ve 12:30 bude vyhlášeno a můžete na oběd. :-)

Tak se mějte krásně a na příštím závodě se budeme zase těšit i s domácíma ovesnýma sušenkama – recept je zde.