Úvod » Články » Napínavý závěr desátého závodu

Napínavý závěr desátého závodu

22. 9. 2016, 16:28    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Celkem 137 běžců se sešlo na zářijovém pokračování Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Největší drama se odehrálo na desítce v obou mužských kategoriích. Jak to dopadlo?
Loap PBT VAŠÍ LIGY (10) - 5 km
21. 9. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (10) - 10 km

Ke startu připravte se

89 běžců vystartovalo na trať 10 km. Po 5 minutách je následovalo 48 běžců na poloviční trati.

Nejlepší na pětce

Na 5 km byl v historicky třetím nejlepším čase na Loap PBT (0:16:31) první Michal Vokrouhlík. Vypadá to, že ho na cestě za celkovým vítězstvím na této trati v letošní Tour už nikdo neohrozí. Přidá vítězství i na desítce?

Pro stříbro si doběhl Jakub Mocek a bronzový byl Josef Klouda.

Mezi ženami byla nejlepší Regina Procházková v čase 0:18:59, což je šestý nejrychlejší čas v historii našich pražských závodů. Následovala ji Natálie Dobrovodská a třetí byla Pavla Hochmanová.

Mezi „staříky“ (nad 40 let) vyhrál Vítězslav Král, který časem 0:18:14 zaostal pouhé 2 vteřiny za svým maximem. Cenu za něj převzala přítelkyně Wlasta. Druhý byl tradiční účastník Milan Cibík (konečně pořádný úsměv na fotce!) a třetí Roman Hybner, který po stříbru z Plzně bral svoji první pražskou medaili.

V kategorii 40+ byla v čase 0:23:02 nejrychlejší ženou Jaroslava Pokorová o pouhé 2 vteřiny před Wlastou Hlinkovou, která doběhla ve svém osobním rekordu. Bronzová byla Lenka Zloská.

Drama na desítce

Doslova do posledních metrů byl napínavý závod na 10 km. Opravdový souboj se odehrál mezi prvními třemi, když je v cíli dělily pouhé 4 vteřiny. Nejvíce sil v závěru zbylo Jonatanu Hejzlarovi. Druhý skončil Lukáš Mrázek a „jen“ bronz zbyl na Jiřího Kabelku, který je zatím vedoucím mužem průběžného pořadí Tour. Všem třem děkujeme za strhující závěr, kde se opravdu vydali na maximum!

Podobně vyrovnaný byl závod i mezi čtyřicátníky. Tam byli první tři závodníci v rozmezí 11 vteřin! První byl Jan Scheuer před Jiřím Sladkým a Pavlem Markem.

Trochu méně to bylo napínavé mezi ženami. Pro vítězství si poměr s velkým náskokem doběhla Myroslava Petronyuk v čase 0:41:36. Druhá byla Anna Steinerová a třetí Marika Stroukalová.

Daniela Perglerová zvítězila mezi ženami v kategorii 40+ v čase 0:48:57 před Lidou Filipovou a Jaroslavou Kopeckou. Na vyhlášení zůstala bohužel jen vítězka…

Díky patří všem běžcům a partnerům

Díky běžcům, že dorazili a partnerům Loap, Nero Isodrinks a Mercuria Laser Game, kteří věnují ceny do našich závodů. Petr, vrchní běhna

Omlouvám se za kvalitu fotek, které za šera nejsou optimální, ale tahle Jany Chocholové se myslím povedla :)

Příště v sobotu a poté půlmaraton

Po letních středách se vracíme do zimního sobotního režimu. Formu na půlmaraton můžeš otestovat už 22.10. v 11:00!

V říjnu pořádáme První půlmaraton VAŠÍ LIGY. Nezapomeň se včas přihlásit (startovné do 21.10. za 300 Kč, poté 400 Kč):