Úvod » Články » První ročník Běžecké tour je u konce

První ročník Běžecké tour je u konce

8. 9. 2016, 16:26    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Pátým závodem jsme ukončili první ročník Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. Ta trvala od května do září a celkem 148 běžců si připsalo 271 účastí. Celkem jste s námi naběhali 2 030 km. Na závěr jsme odměnili všech 12 běžců, kteří se zúčastnili celé Běžecké tour 2016!
Běžecká tour - Plzeň (5) - 5 km
7. 9. 2016   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň (5) - 10 km

28 a 28

28 běžců vyběhlo na trať závodu na 10 km.

Stejný počet jich vyrazil i na poloviční distanci.

3 ze 4

Závod to byl opravdu rychlý. 3 rekordy trati ze 4 byly pokořeny. Jediný, který odolal byl ten Tomáše Bystřického na 5 km. Čas 0:18:29 zlatého Honzy Paška na něj nestačil. Na pódiu pro tři nejlepší Honzu doplnili Tomáš Friedl a Richard Kotáb.

V novém rekordu trati 0:19:51 byla mezi ženami na 5 km nejrychlejší Teodora Svejkovská.

Zlato z kategorii 40+ a celkové druhé místo si v čase 0:18:57 připsal Tomáš Stančík. Druhý byl Pavel Rataj a třetí Karel Šik.

Mezi ženami čtyřicátnicemi doběhla první Ivana Makovcová v čase 0:22:44. Stříbrná byla Jindra Zahálková, kterou na stupních nahradila její dcera, a bronz patřil Janě Semanové.

Na 10 km byly překonány rekordy mezi muži i ženami. Na první obrátku dobíhala početná skupina favoritů. Nakonec v čase 0:36:57 a novém rekordu trati zvítězil František Mach (č. 139). Za sebou nechal jediné letošní vítěze závodu Stanislava Radu (2) a Jiřího Kecksteina.

Těsně za nejlepšími muži do cíle doběhla celkově pátá Pavla Záhlavová. S časem 0:37:29 je nejrychlejší ženou závodů VAŠÍ LIGY. Dokonce překonala o 1 vteřinu nedávný rekord Kateřiny Krieglové z Prahy.

Mezi čtyřicátníky byl nejlepší Milan Škarda. Milan se tak stal jediný účastníkem, který posbíral medaile ze všech pěti letošních závodů. Tři zlata a dvě stříbra!

V ženské kategorii byla první Olga Červená v čase 0:55:30. Druhá skončila Martina Brůžková.

Pravidelné běhny

Odměnili jsme běžce, kteří s námi uběhli celou Běžeckou tour 2016. Tedy měli 5 účastí od května do září. Celkem se jich našlo 12! A na všechny se dostalo. Pět z nich si odneslo pětilitrové mošty od Nebílovských sadů. Další pětice se můžeš těšit na pobyt v Hotelu Rohanov na Šumavě. Jednoho výherce čeká focení s fotografem Tomášem Liškou a jednoho Forrestova šestka.

Díky všem

Na závěr nezbývá než děkovat. Děkujeme partnerům Nero Drinks a Compresoxx za ceny pro nejlepší běžce v jednotlivých závodech. Dále děkujeme food trucku Tosníš, že si pro nás na poslední závod připravil dobroty, do kterých jsme se s chutí zakousli :)

Ale díky patří také spoluorganizátorům a všem 148 běžcům, kteří si k nám našli cestu během celé Tour 2016. Budu se těšit zase v květnu!

Za každý kilometr, který jste s námi uběhli, přispějeme 1 Kč na Speciální sportovní kočárek pro děti s handicapem navštěvující centrum sociálních a rehabilitačních služeb CENTRUM HÁJEK z.ú. Celkem to je částka 2 030 Kč. Díky vám!