Úvod » Články » První Letní tour Brna jsme zakončili ve velkém!

První Letní tour Brna jsme zakončili ve velkém!

8. 9. 2016, 10:32    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Běh-Brno Brno

(autor: Tereza Navrátilová)
6.9.2016 byl poslední závod v sérii Letní běžecké tour. Kromě rekordu, který padl na 10 km, se losovaly ceny a šanci vyhrát mělo 9 běžců, kteří se zúčastnili všech 4 běhů. Klasicky panovala rodinná pohodová atmosféra, za co jsme rádi. :-)
Běžecká tour - Brno (4) - 5 km
6. 9. 2016   Tour   Brno – Běh-Brno
Běžecká tour - Brno (4) - 10 km

Startujeme

V šest hodin některé běžkyně, které byly na závodu poprvé, překvapil výstřel z pistole. Holky se ale rychle otřepaly a vběhly do závodu. :-) Sestava vypadala pohodově, tak věříme, že se jim i pohodově poběží. Podmínky nám dneska byly nakloněny.

Dětí jako smetí

Děti jsou na závodech vítány a dneska jich tu byla celá školka. :-) Některé, které už umí běhat, si s mamkou střihly i finiš. :-) Ty nechodící laškovali v (u) kočáru.

Představení vítězů

Tramtadadáááá, pojďme si představit nejlepší běžce a běžkyně čtvrtého brněnského závodu.

Trať 5 km

kategorii 40+ se na trati 5 km mezi muži nejlépe umístil Jindra Schick (20:18), druhý skončil Martin Skyba (21:24) a třetí doběhl Jiří Houška (21:50). Mezi ženami skončila na prvním místě Iva Šebková (29:18), druhá skončila Eva Vrábelová (34:27) a třetí doběhla Pavla Kroupová (39:01).

kategorii pod 40 na trati 5 km vyhrála Hana Urbánková (20:28), druhá skončila Petra Mlejnková (20:50) a třetí Barbara Janíková (21:57). Mezi muži zvítězil Ivan Urbánek (19:28). Druhý skončil David Kopeček (20:13) a třetí Tomáš Menšík (20:44).

Trať 10 km

kategorii 40+ na trati 10 km mezi ženami vyhrála jediná žena Janča Kalová (1:00:05). Mezi muži vyhrál Jiří Rerych, který si vylepšil čas oproti minule na 38:57, druhý skončil Josef Bittner (45:21) a třetí Rudolf Pavelka (48:45)

A jdeme do finále. Na trati 10 km mezi ženami vyhrála Magda Janková (43:43), druhá skončila Lenka Venerová (45:10) a třetí Lenka Leidorfová (50:35). Mezi muži zvítězil Patrik Novák s časem 37:49 a snížil tak časový rekord na trati 10 km, za ním doběhl Tomáš Dilhof s časem 42:43 a třetí skončil Tomáš Janků (42:51).

Vítězové získali medaile, ponožky, pivo nebo čokoládu, a od partnera sáčky s rozpustným proteinovým nápojem „značky Nero.“: Nero Isodrinks. Děkujeme. :-)

Losování hlavních cen

Do slosování o hlavní ceny se dostalo celkem 9 běžců, kteří byli na všech 4 bězích. Byli to: