Úvod » Články » Noční vyhlášení není problém

Noční vyhlášení není problém

1. 9. 2016, 16:39    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Rekordní počet účastníků přilákal devátý díl Loap PBT VAŠÍ LIGY. Poslední srpnový den se objevilo na trati 215 běžců. Děkujeme za přízeň. Vyhlášení vítězů probíhalo, jako již tradičně v srpnu, za snížené viditelnosti…
Loap PBT VAŠÍ LIGY (9) - 10 km
31. 8. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (9) - 5 km

Startujeme

Nejdříve 131 běžců vyrazilo na trať 10 km. O 5 minut později je pronásledovalo 84 chrtů na 5 km.

Nejlepší pětkaři

Na 5 km byl nejrychlejší nováček na našich bězích Lukáš Pazdera. V čase 0:16:42 zaběhl historicky pátý nejlepší čas. Druhý byl Jonatan Hejzar a jen o 10 vteřin později doběh v čase 0:17:15 do cíle Luboš Hurban.

Vítězka ženského závodu si zapsala pátý nejrychlejší čas v historii, 0:18:56. Byla to Myroslava Petronyuk. Druhé místo z předchozího závodu obhájila ve svém nejlepším čase 0:19:56 Kristýna Košťálová. Kristýna si tak upevnila průběžné prvenství v Tour 2016. Třetí byla Vendula Kuntová.

První tři muže-čtyřicátníky dělilo pouhých 6 vteřin! Ve svém vyrovnaném letošním maximu 0:19:25 na závodech Loap PBT VAŠÍ LIGY zvítězil Milan Cibík. O pouhých 5 vteřin za ním byl Miroslav Hodboď. A o další vteřinu zpět Jan Flaks.

Třetí vítězství v řadě. Touto bilancí se může pochlubit nejlepší mezi čtyřicátnicemi ze srpnového závodu Wlasta Hlinková. Druhá byla Martina Hedvičáková a třetí Lenka Zloská.

V kategorii do 15 let byla na 5 km nejrychlejší Aneta Štrosová v čase 0:24:29. Druhý byl František Saidl.

Nejlepší desítkáři

1, 1, 2, 1, 1, 1, 2, 1, 1. Toto je číselná řada umístění Michala Vokrouhlíka na letošních závodech. Jak asi bude pokračovat? :) Michal zvítězil v čase 0:35:20. Druhý Vojta Lim byl o 16 vteřin za ním. Nejlepší letošní čas přinesl bronz pro Jirku Kabelku.

Druhý nejlepší čas v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY předvedla Jitka Rudolfová. 0:38:01. Regina Procházková byla stříbrná za rovných 40 minut. Třetí mezi ženami do čtyřicítky byla Vendula Kuntová.

Minulý závod se Vítězslav Král radoval z vítězství mezi čtyřicátníky na 5 km. Tentokrát z toho byl čas 0:37:59 a vítězství na desítce. V patách mu byl Filip Saidl. Zaostal za ním o 12 vteřin. Bronz připadl Danielu Maškovi.

Nestává se často, že by na trati 10 km Dana Jiřičná nezvítězila mezi čtyřicátnicemi. Jinak tomu nebylo ani v srpnu. Čas 0:43:36 a celkové třetí místo mezi ženami . Druhá byla Katarína Třísková a třetí Daniela Perglerová.

Tentokrát běželi mladíci i na delší trati. Martin Matys vyhrál v čase 0:44:36 a Alžběta Košťálová stříbrná s časem 0:48:06.

Díky patří všem

Díky běžcům, že dorazili a že byli opět skvělí!. Díky patří také partnerům Loap a Nero Isodrinks, kteří věnují ceny pro nejlepší a pravidelné běžce. Zapomenout nesmím ani na všechny pomocníky, bez kterých by to nešlo… Petr, vrchní běhna

Příště o hodinku dříve

Poprvé vyzkoušíme středu i v září. Nebude to ta poslední, ale o týden dříve – 21. 9. A pozor startujeme už v 18 hodin!