Úvod » Články » Třetí běžecký závod dopadl na jedničku!

Třetí běžecký závod dopadl na jedničku!

10. 8. 2016, 13:10    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Běh-Brno Brno

(autor: Tereza Navrátilová)
Příjemné počasí, na začátku drobný deštík, všichni zdárně doběhli a skvělá zpráva, byly pokořeny rekordy z minulého závodu – na 5 i na 10 km. Tak vypadal třetí běžecký závod, do kterého vběhlo 49 běžců.
Běžecká tour - Brno (3) - 10 km
9. 8. 2016   Tour   Brno – Běh-Brno
Běžecká tour - Brno (3) - 5 km

Začínáme se scházet

Kolem páté hodiny se běžci pomalu začali scházet, zahřívat, rozhýbávat kosti a připravovat se na běh na 5 nebo 10 kilometrů. Ve vzduchu bylo cítit, že se běh dneska vydaří nejen počasím a dobrou atmosférou, ale že zase padne nějaký ten rekord. A stalo se tak. :-)

Slyším výstřel

Tři, dva, jedna, start…a je to tady, běh je zahájen! Do aleje vběhlo dneska 49 běžců a běžkyň, dva z nich doběhnou s rekordem na trati 5 i 10 kilometrů. A jsou to Jirkové : Jirka Rerych (10 km – čas 39:17) a Jirka Kozubík (5 km – čas 18:17).Oba běžci vylepšili časy o necelých 30 sekund! Gratulujeme a laťka se zase o něco zvedla. :-)

Představení vítězů

Tramtadadáááá, pojďme si představit nejlepší běžce a běžkyně třetího brněnského závodu.

Trať 5 km

kategorii 40+ se na trati 5 km mezi muži nejlépe umístil Jindra Schick (20:48), druhý skončil Martin Skyba (21:52) a třetí doběhl Miroslav Fabrik (22:31). Mezi ženami skončila na prvním místě Blanka Fabriková (27:12), druhá skončila Iva Šebková (29:36) a třetí doběhla Renata Kalová (30:24).

kategorii pod 40 na trati 5 km vyhrála Hana Urbánková (21:32), druhá skončila Barbara Janíková (22:41) a třetí Alena Peroutková (23:49). Mezi muži zvítězil Jirka Kozubík (18:17), který drží nejlepší zaběhnutý čas! Druhý skončil Jarda Říha (19:16) a třetí David Kopeček (19:52).

Trať 10 km

kategorii 40+ na trati 10 km mezi ženami vyhrála jediná žena Janča Kalová (1:00:54). Mezi muži vyhrál Jiří Rerych s rekordním časem 39:17, druhý skončil Josef Bittner (45:36) a třetí Roman Kresta (50:13)

A jdeme do finále. Na trati 10 km mezi ženami vyhrála Magda Janíková (43:53), druhá skončila Lenka Venerová (44:40) a třetí Lenka Leidorfová (50:33). Mezi muži zvítězil Tomáš Dilhof s časem 43:35, za ním doběhl Ladislav Kolář s časem 44:31 a třetí skončil Petr Lexmaul (50:22).

Poukaz na příští běh zdarma vyhráli v losování Blanka Pelikánová a Tomáš Peroutka. :-)

Všem moc gratulujeme!

Uvidíme se příště

Další závod, v pořadí již čtvrtý, se koná v úterý 6.9., tak budeme moc rádi, když se tam zase uvidíme v tak dobré náladě. :-)

Tak se mějte krásně a na příštím závodě se budeme zase těšit.