Úvod » Články » V Plzni létaly boty vzduchem

V Plzni létaly boty vzduchem

4. 8. 2016, 14:21    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

Proč létaly boty vzduchem? Dozvíš se na konci článku. Nejdříve si pojďme představit nejlepší běžce čtvrtého závodu Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni.
Běžecká tour - Plzeň (4) - 10 km
3. 8. 2016   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň (4) - 5 km

Startujeme čtvrtý závod

Čtvrtým závodem pokračoval první ročník Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. A poprvé byla větší účast na delší závod, 10 km. Celkem do něj odstartovalo 28 běžců. 26 jich závod dokončilo.

To kratší závod doběhlo všech 20 účastníků.

Představujeme nejlepší na 10 km

Druhý závod a druhé vítězství. To je bilance Stanislava Rady na plzeňské Běžecké tour VAŠÍ LIGY. Tentokrát dokonce vyrovnal rekord trati 0:37:27.

Ještě lepším skóre než Stanislav se může pyšnit Teodora Svejkovská, 3 závody = 3 vítězství. Tentokrát v čase 0:41:10.

První účast proměnil ve zlato Tomáš Stančík, který si vítězství v kategorii 40+ zajistil časem 0:40:36. Mezi ženami ve svém prvním závodě v Plzni slavila triumf Martina Zahradníková.

Nejlepší pětkaři

Jediný pod 20 minut se vešel ve středu Richard Kotáb. Pro zlato si doběhl v čase 0:19:26.

Zuzana Klásková vyhrála ženskou kategorii v čase 0:23:32. Do sbírky přidala po červencovém bronzu už druhou medaili.

V čase 0:20:28 byl celkově druhý a první mezi čtyřicátníky Pavel Rataj. Ten zvítězil už podruhé. Za svým časem z června zaostal o 4 vteřiny. Poslední rady dostala do mobilu od trenéra těsně před startem Jana Semanová. A zvolená taktika se vyplatila. Bylo z toho druhé místo mezi ženami, obhajoba červencového zlata ve čtyřicátnicích a čas 0:24:53.

Stupně vítězů pohledem fotografa

Za ponožky věnované nejlepším v každé kategorii děkujeme Compressox. Díky patří také organizátorům závodu Barokomaraton za věnování poukazů na startovné zdarma.

A co ty boty?

Za skvělé fotky patří díky Tomáši Liškovi, který opět nezklamal a na závěr vymyslel originální fotku s vyhozenými botami do vzduchu. Povedla se :)

Všem běžcům díky za výkony a atmosféru, kterou při běhu vytvořili. Nesmím zapomenout ani na poděkování partnerům: Compressox Hotelu Rohanov, Nebílovským sadům. Díky také spoluorganizátorům Verče a Petře!

Poslední letošní závod nás čeká ve středu 7. září od 18:00.