Úvod » Články » Červencový běh plný slunce

Červencový běh plný slunce

27. 7. 2016, 9:53    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Po deštivých bězích v BrněPlzni jsme v Praze konečně nepromokli až na kost. Naopak bylo slušné vedro. Přesto běžci podali kvalitní výkony!
Loap PBT VAŠÍ LIGY (8) - 10 km
25. 7. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (8) - 5 km

Bez jednoho 150

83 běžců se postavilo na trať závodu na 10 km. 66 běžců zvolilo kratší trať na 5 km. Celkem tedy v pondělí závodilo 149 běžců.

Vokrouhlík drží šanci na double

V průběžném pořadí Tour 2016 na 5 km, kde se počítá průměrný čas z nejlepších šesti závodů, vede Michal Štěpánek. Ale Michalu Vokrouhlíkovi chybí jen jedna účast a svým časem ho zřejmě předstihne. Navíc má pořád šanci obhájit i loňské vítězství v Tour na 10 km! Tam mu chybí 3 účasti. V pondělí Michal ukázal, že horko mu nevadí. Časem 0:16:57 zvítězil a dostal se do nejlepší desítky historických tabulek, a to jako první muž na 5 km tento rok.

Mezi ženami to bylo velmi vyrovnané. O pouhých 7 vteřin s časem 0:20:03 zvítězila Natálie Dobrovodská před Kristýnou Košťálovou. Kristýna ale zatím vede v celkovém pořadí Tour. Natálii chybí dvě účasti, aby mohla v Tour být v celkovém pořadí. Tento souboj bude ještě zajímavý.

Sestra Kristýny Košťálové, Alžběta, dokončila závod na celkovém třetím místě mezi ženami v čase 0:22:31. Navíc v zvítězila v kategorii do 15 let.

V kategorii 40+ se podruhé v řadě z vítězství mohla radovat Wlasta Hlinková. Čas na stopkách měl při její doběhu hodnotu 0:24:22. Celkově pátý a první mezi muži v kategorii 40+ byl Vítězslav Král v čase 0:18:42.

Těsný závěr

Opravdu vyrovnaný byl závod na 10 km. První čtyři běžci byli v pouhých 37 vteřinách. Poprvé v sérii Loap PBT VAŠÍ LIGY byl nejrychlejší Leoš Kafka, v čase 0:37:02. O bronzu se rozhodovalo až na cílové pásce. Vedení těsně uhájil Milan Langr před Ondřejem Kubíčkem. Oba doběhli ve stejném čase 0:37:39.

Mezi ženami byla ve svém osobním rekordu 0:43:17 nejrychlejší Petra Davídková a útočí na průběžně první ženu Tour 2016 Danu Jiřičnou, která se posledního závodu neúčastnila.

Svůj druhý nejlepší výkon na Loap PBT VAŠÍ LIGY, 0:40:24, předvedl Bohumil Rohlíček a zvítězil v kategorii 40+. Svoje druhé místo z června vylepšila Daniela Perglerová, která vyhrála v kategorii 40+ v čase 0:50:32.

Pravidelné běhny

Na našich závodech tradičně odměňujeme i pravidelné běhny. Tedy běžce, kteří se zúčastní alespoň poloviny závodů v jednom roce. Už po osmém závodě jich evidujeme 37! Všichni se mohou těšit na pláštěnky od našeho partnera, Loap. Navíc budou zařazení do slosování o 9 poukázek na nákup na e-shopu Loap v hodnotě 1 000 Kč.

Mezi pravidelnými běhnami je i 10 běžců, kteří zatím letos nevynechali ani jednou. Jsou to: Milan Cibík, Michal Vokrouhlík, Petr Eliáš, Wlasta Hlinková, Tomáš Dvořák (na fotce níže), Bohumil Rohlíček, Jenda Pěkný, Jan Sova, Jitka Králová a Pavel Koloc.

Stupně vítězů

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa Martina Kalfaře.

Díky všem běžcům

Díky všem běžcům, kteří dorazili a zasloužili se o skvělou závodní atmosféru. Díky patří také partnerům Loap a Nero Isodrinks, kteří věnují ceny pro nejlepší a pravidelné běžce. Zapomenout nesmím ani na všechny pomocníky, bez kterých by to nešlo… Petr, vrchní běhna