Úvod » Články » Prší a nám to nevadí

Prší a nám to nevadí

14. 7. 2016, 12:53    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

63 běžců si našlo cestu na start třetí závodu VAŠÍ LIGY v Plzni. Všichni se museli vypořádat s deštěm. Běžcům to ale nevadilo, padly rekordy trati na 5 km a většina běžců vydržela až na vyhlášení nejlepších.
Běžecká tour - Plzeň (3) - 5 km
13. 7. 2016   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň (3) - 10 km

Opět prší

Po prosluněném druhém závodě nás tentokrát déšť nešetřil. Začalo před závodem a pršelo a pršelo…

Startovalo se ale i v dešti. Na start desítky se srovnalo 28 běžců.

35 běžců zvolilo trať poloviční.

Rekordní pětka

Tomáš Bystřický zlepšil svůj vlastní rekord trati o více než půl minuty. Cílový čas zní 0:15:58! Je prvním běžcem na závodech VAŠÍ LIGY, který se dostal pod 16 minut. Parádní výkon!

A rekord se zrodil i v ženské kategorii. Kateřina Janská se usmívala už před startem a poté zaběhla pětikilometrovou trať za 0:20:05. Vylepšení dosavadního maxima trati o necelou minutu.

Josefu Tarantíkovi svědči déšť. Vyhrál kategorii 40+ na prvním závodě a titul mu patří i ze třetího závodu za čas 0:21:02. Mezi ženami byla v kategorii 40+ nejrychlejší Jana Semanová v čase 0:24:19.

Nejlepší na desítce

Přibližně v polovině závodu ještě vedl Tomáš Peroutka (144). Do cíle ale doběhl rychleji Stanislav Rada (44). Za nejrychlejším časem trati zaostal o 5 vteřin. Při jeho proběhnutím cílem se stopky zastavily na čase 0:37:32.

Mezi ženami se letos podruhé radovala z vítězství Teodora Svejkovská. S časem 0:40:33 byla celkově čtvrtá!

Kategorii 40+ ovládl Karel Bláha v čase 0:41:28 celkově šestý. Mezi ženami v kategorii 40+ byla pouze jedna účastnice. Ivana Makovcová doběhla s časem 0:45:56 na druhém místě mezi ženami.

Stupně vítězů pohledem fotografa

Za kompresní ponožky věnované nejlepším v každé kategorii děkujeme Compressox. Díky patří také Jiřímu Ciprovi, který nám stupně vítězů zapůjčil a daroval také dva poukazy na startovné na říjnovou Forrestovu šestku.

Kategorie 40– 10 km muži:

Díky všem běžcům za výkony v deštivém počasí a partnerům za ceny!

Díky všem běžcům za to, že dorazili a zvládli běh v dešti! Většina z nich vydržela i na vyhlášení nejlepších… Také děkuji partnerům Compressox Hotelu Rohanov, Nebílovským sadům, fotografům Tomáši Liškovi a Šárce Hrabákové. V neposlední řadě patří poděkování i všem spoluorganizátorům. Petr, hlavní organizátor

Na viděnou za tři týdny

Děkujeme, že s námi běháte. Z každý kilometr, který na našich závodech uběhnete, přispějeme 1 Kč na a Speciální sportovní kočárek pro děti s handicapem navštěvující centrum sociálních a rehabilitačních služeb CENTRUM HÁJEK z.ú. Zatím se nám takto podařilo vybrat 1 230 Kč. A snad ještě něco přibude v posledních dvou závodech!

Už za tři týdny nás čeká další závod! Uvidíme se ve středu 3. července v 18:00.