Úvod » Články » Padly nové rekordy na 5 i 10 km!

Padly nové rekordy na 5 i 10 km!

14. 7. 2016, 8:42    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Běh-Brno Brno

(autor: Tereza Navrátilová)
Ve druhém závodě Brněnské běžecké tour jsme se dočkali nových nejlepších časů na 5 km i 10 km, o které se zasloužili pánové Jarek Barták a Jirka Kozubík. Počasí nám bohužel nepřálo, pršelo a pršelo, aspoň pořádně prověřilo jak běžce, tak organizátory. :-) Nakonec vše dopadlo dobře a medaile byly předány těm nejlepším.
Běžecká tour - Brno (2) - 5 km
12. 7. 2016   Tour   Brno – Běh-Brno
Běžecká tour - Brno (2) - 10 km

Začne, nezačne

Já i Honza jsme od začátku prezence chodili a koukali do mobilů na předpověď, zda začne nebo nezačne pršet. Každá předpověď ukazovala něco jiného, stačilo se ale podívat do oblak a bylo to jasné. Začne pršet. A začalo, přesně na začátek startu. Nevadí, organizátoři na sebe hodili pláštěnky a hurá do toho.

Běžím mezi kapkami deště

Co jsme se ptali po závodě, tak běžcům déšť zase tak nevadil, za což jsme byli rádi, prý je to pořád lepší, než běžet ve vedrech. První odstartovali stejně jako minule běžci na 10 km, 5 minut po nich běžci na 5 km. Výstřely z pistole byly slyšet na sto honů, běžci nám mizeli z dohledu a hurá na trať.

Barča běžce vyfotila v zápalu běhu. :-)

Představení vítězů

Do cíle doběhlo všech 54 závodníků, takže gratulace patří všem. Přece jen…Tramtadadáááá, pojďme si představit nejlepší běžce a běžkyně.

Trať 5 km

kategorii 40+ se na trati 5 km mezi muži nejlépe umístil Martin Skyba (21:49), druhý skončil Miroslav Fabrik (24:14) a třetí doběhl Ivo Dlouhý (25:49). Mezi ženami skončila na prvním místě Iva Šebková (30:43), druhá skončila Adriana Dlouhá (33:40) a třetí doběhla Eva Vrábelová (35:60).

kategorii pod 40 na trati 5 km vyhrála Barča Janíková (23:09), druhá skončila Ivana Kovačíková (24:20) a třetí Alena Peroutková (24:35). Mezi muži zvítězil Jirka Kozubík (18:44), který pokořil nejlepší čas z minulého závodu o minutu a 10 sekund! Druhý skončil Zdeněk Gothard (18:59) a třetí Václav Štrébely (19:49).

Trať 10 km

kategorii 40+ na trati 10 km mezi ženami vyhrála Zuzka Stoličná (47:55), druhá skončila Olga Podušková (56:14) a třetí Jana Kalová (1:08:24). Mezi muži vyhrál Josef Bittner s časem 46:26, druhý skončil Josef Kačer (50:57) a třetí Roman Kresta (51:04)

A jdeme do finále. Na trati 10 km mezi ženami vyhrála Magda Janíková (44:49), druhá skončila Lenka Venerová (45:54) a třetí Iveta Kratochvílová (51:07). Mezi muži padl další rekord, o který se postaral Jarek Barták s časem 39:50, za ním doběhl Václav Hála s časem 43:21 a třetí skončil Tomáš Janků (44:22).

Poukaz na příští běh zdarma vyhráli v losování Soňa Vrábelová a Vašek Štrébely. :-)

Všem moc gratulujeme a zde je fotka všech účastníků na skoro konec. Běžci kromě medailí obdrželi nealko nápoj, domácí sušenky a někteří poukaz do Zábavního parku nebo ponožky.

Uvidíme se příště

Další závod, v pořadí již třetí, se koná v úterý 9.8., tak budeme moc rádi, když se tam zase uvidíme v tak dobré náladě. :-)

Tak se mějte krásně a na příštím závodě se budeme zase těšit.