Letos posedmé

1. 7. 2016, 13:50    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Již sedmý letošní závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY nabídla středa 29. června. Na běh se sešel zatím druhý největší počet běžců v historii, 189! Všem děkujeme za přízeň a parádní atmosféru, kterou během závodů vytvořili.
Loap PBT VAŠÍ LIGY (7) - 10 km
29. 6. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (7) - 5 km

Startujeme

Jak bývá zvykem, tak větší účast přilákala běžce na 10 km. Na start desítky se jich na start postavilo 128. Méně než poloviční účast nabídl závod na 5 km. Tam na startu stálo 61 běžců.

První medaile Petra Eliáše

Petr Eliáš se v loňském roce zúčastnil všech závodů Loap PBT a i letos je jeho účast zatím stoprocentní. Sice se pravidelně umisťuje na předních místech, ale zatím neměl ve sbírce ani jednu medaili. Až teď si může vystavit bronz za čas 0:18:32! Gratulujeme! Na 5 km byl celkově nejrychlejší Radim Čada v čase 0:17:45 a ovládl kategorii 40+.

Celkově druhý na 5 km a první mezi muži do 40 let byl Lukáš Nevařil za 0:17:59. O moc zpět nezůstal ani vítěz kategorie do 15 let. Martin Matýs byl s časem 0:19:31 celkově šestý!

Mezi ženami byla nejrychlejší na 5 km Magda Čípová v čase 0:20:02. Mezi čtyřicátnicemi se z vítězství radovala Wlasta Hlinková s časem 0:23:56.

Třetí nejrychlejší čas vyrovnán

Třetí nejrychlejší čas historických tabulek na 10 km vyrovnala nejrychlejší žena sedmého letošního závodu. Jitka Rudolfová doběhla do cíle v krásném čase 0:39:24. Stálice Dana Jiřičná brala zlato v kategorii 40+ s časem 0:44:56.

Letos suverénní Michal Vokrouhlík se mezi muži musel sklonit před Františkem Schovalem, který se na Loap PBT VAŠÍ LIGY objevil po roce a půl. Na desítce zvítězil v čase 0:34:24. V kategorii 40+ prokázal nejlepší formu Filip Saidl, celkově 11. v čase 0:38:45.

Stupně vítězů

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografky.

Díky všem běžcům

Díky všem běžcům a jejich podporovatelům za parádní atmosféru. Díky patří také partnerům Loap a Nero Isodrinks, kteří věnují ceny pro nejlepší, ale i pravidelné běžce. Petr, hlavní organizátor