Úvod » Články » 50 běžců vyběhlo do premiérového závodu v Brně!

50 běžců vyběhlo do premiérového závodu v Brně!

8. 6. 2016, 20:42    autor: Tereza Navrátilová    Reportáž   Běh-Brno Brno

(autor: Tereza Navrátilová)
Prvním závodem jsme zahájili Běžeckou tour v Brně. Na trati se sešlo celkem 50 běžců a běžkyň, kteří si zaběhli trať v Pisárkách na 5 km nebo 10 km. Atmosféra byla parádní, počasí vyšlo na jedničku. Pojďme si představit průběh závodu a běžce, kteří si doběhli pro medaile.
Běžecká tour - Brno (1) - 10 km
7. 6. 2016   Tour   Brno – Běh-Brno
Běžecká tour - Brno (1) - 5 km

Začínáme

Od 17 hodin se běžci začali pomalu scházet. V tuto dobu nás mile překvapil tým ze Sládkovy limonády, kteří nám přijeli rozdat nové limonády (nealko) s příchutí černého rybízu. Servis jsme tam měli po celou dobu, takže kromě ionťáku a vody si běžci mohli dát i černý rybíz. :-)

Výstřel, běžíme

První skupinka 30 běžců na 10 km startovala přesně v 18 hodin, běžci na 5 km, kterých bylo 19, vystartovali 5 minut po nich.

Běželo se 2,5 km, kde se běžci otočili a běželi zpět. Někteří už do cíle, jiní si to dali ještě jednou. :-) Všichni byli ale úžasní, protože se ještě stihli i usmívat na fotografa, který stál na trati a snažil se běžcům udělat foto památku. :-)

Představení vítězů

Do cíle doběhli všichni, ráda vám představím nejlepší z nich.

kategorii 40+ se na trati 5 km mezi muži umístil nejlépe Jindra Schick ve žlutém tričku ( 20:36), druhý skončil Pepa Schwarz (21:37). Mezi ženami byla jediná běžkyně Evča Vrábelová s časem 37:22.

kategorii 40+ na trati 10 km mezi ženami vyhrála Zuzka Stoličná (46:10), druhá skončila Olga Podušková (56:33) a třetí Jana Kalová (58:01). Mezi muži vyhrál Radim Kudrna s časem 51:29, druhý skončil Filip Kus (59:54) a třetí Petr Hambalčík (1:12:57)

kategorii pod 40 na trati 5 km vyhrála Barča Janíková (23:10), druhá skončila Alena Peroutková (24:22) a třetí Lenka Pagáčová (27:20). Mezi muži zvítězil Václav Štrébely (19:55), druhý skončil Tomáš Peroutka (20:28) a třetí Dalibor Uhlíř (22:09).

A jdeme do finále. Na trati 10 km mezi ženami vyhrála Dorota Anderlová (44:35), druhá skončila Magda Janková (44:54) a třetí Lenka Venerová (46:51). Mezi muži byl nejrychlejší Pavel Rotnágl s časem 41:22, za ním doběhl Lukáš Nožička s časem 43:16 a třetí skončil Ladislav Kolář (43:43).

Nejmladší běžkyní byla Míša Stoličná, která si zaběhla osobní rekord pod 40 minut 5 km.

Všem moc gratulujeme a zde je fotka všech účastníků na skoro konec.

Uvidíme se příště

Další závod se koná v úterý 12.7., tak budeme moc rádi, když se tam zase uvidíme v tak dobré náladě. :-) Posílám slíbený recept na ovesné sušenky pro zájemce, kteří chtějí udělat radost svému okolí a upéct něco dobrého. :-) Pečte to s láskou, chutnají pak výborně! :-)

Tak se mějte krásně a na příštím závodě se budeme zase těšit.