Úvod » Články » Žádné šněčí závody, ale pořádný běh

Žádné šněčí závody, ale pořádný běh

2. 6. 2016, 17:42    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

51 běžců dorazilo na druhý závod z pětidílné série běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni. A tempo závodníků rozhodně nebylo šnečí :)
Běžecká tour - Plzeň (2) - 5 km
1. 6. 2016   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň (2) - 10 km

Druhý závod Běžecké tour v Plzni

Již podruhé si běžci mohli zaběhnout 5 a 10 km na trati v krásném prostředí řeky Úslavy. Na start kratšího závodu se postavilo 30 běžců.

Delší variantu zvolilo 21 běžců.

Každý kilometr pomáhá: za každý kilometr, který s námi uběhnete přispíváme 1 Kč na Speciální sportovní kočárek pro děti s handicapem navštěvující centrum sociálních a rehabilitačních služeb CENTRUM HÁJEK. Za dva závody jste pomohli zatím vybrat 775 Kč.

Rychlá pětka

Opravdu rychlými časy se blýskli běžci na 5 km. Když doběhl do cíle Tomáš Bystřický, byl na stopkách čas 0:16:32, což znamená nový rekord trati.

V nejrychlejším čase trati doběhla i nejlepší žena, Kristýna Junková (uprostřed). Ten teď činí 0:21:03.

Pozadu nezůstali ani běžci v kategorii 40+. Pavel Rataj doběhl v čase 0:20:24 celkově pátý a ovládl kategorii 40+.

Petra Polívková (číslo 626) vyhrála mezi ženami v kategorii 40+ s časem 0:27:12.

Druhá vítězství

Zatím stoprocentní bilanci má v Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni Jiří Keckstein. Vyhrál už podruhé. Tentokrát v čase 0:38:22.

Podobně je na tom Milan Škarda. Toho může těšit i zlepšení o skoro 2 minuty oproti minulému závodu na 0:42:28.

Mezi ženami byla nejrychlejší Andrea Lexová v čase 0:47:36.

V kategorii do 40 let byla nejlepší Johana Přikrylová v čase 0:55:06.

Kristýna Milijanec (uprostřed) zvítězila v kategorii do 15 let v čase 0:25:19.

Příběhy druhého závodu

Přinášíme ještě výběr zajímavostí druhého závodu. Prezident a zakladatel VAŠÍ LIGY, Tomáš Reinbergr, dorazil z Prahy s lehkým zpožděním. I přesto závod dokončil v solidním čase 0:45:00.

Jan Vetýška dostal výzvu k zlepšení od minulého závodu o minutu. Zvládl to rovnou o necelé dvě a muže se těšit na vyhrané pivo :)

Jana Štěpána čekala těžší výzva. Aby svoji výzvu vyhrál, musel předběhnout první ženu na 5 km. Podařilo se mu to až v posledních metrech. I on svoji výzvu zvládl a čeká ho propečený burger :)

Stupně vítězů pohledem fotografa

Nově vítězové dospělých kategorií vyhrávali krásné kompresní ponožky. Děkujeme za ně novému partnerovi Compressox.

Díky všem běžcům a partnerům!

Díky všem běžcům, kteří dorazili a vytvořili parádní atmosféru! Také děkuji partnerům Compressox Hotelu Rohanov, Nebílovským sadům, fotografům Tomáši Liškovi a Šárce Hrabákové a také všem spoluorganizátorům. Petr, hlavní organizátor