Úvod » Články » Déšť nedéšť, startujeme!

Déšť nedéšť, startujeme!

5. 5. 2016, 15:32    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běh-Plzeň Plzeň

První závod Běžecké tour VAŠÍ LIGY v Plzni provázel déšť. Běžci mají ale tuhý kořínek, a tak jich navzdory nepříznivému počasí dorazilo 53! Předvedli krásné výkony a vytvořili skvělou běžeckou atmosféru, což nás těší možná ještě více.
Běžecká tour - Plzeň (1) - 10 km
4. 5. 2016   Tour   Plzeň – Běh-Plzeň
Běžecká tour - Plzeň (1) - 5 km

Startujeme

Na start závodu na 10 km se postavilo celkem 30 závodníků a závodnic.

Poloviční vzdálenost zvolilo 23 běžců.

Nové rekordy trati

Protože se běžel první závod na této trati, tak můžeme všechny vítěze prohlásit za nové rekordmany.

Nejlepší na 5 km

Jako vůbec první do cíle doběhl Jiří Bouchal v čase 0:17:25. Mezi ženami byla nejrychlejší Jana Blažková. Její cílový čas byl 0:22:27.

Josef Tarantík je sportovní nezmar. S VAŠÍ LIGOU hrál squash i tenis. První zlato ale bere za běh. Vyhrál v kategorii 40+. S časem 0:20:23 byl celkově šestý.

Lenka Zloská minulý týden v kategorii 40+ vyhrála závod běžecké tour v Praze. V Plzni zaběhla o 25 vteřin lepší čas a opět vyhrála!

V kategorii nejmladších (do 15 let) vyhrála jediná účastnice, Denisa Bronátová. Celkově byla 15. v čase 0:26:31!

Nejlepší na 10 km

Jiří Keckstein (číslo 98) se v první půlce závodu držel za zády Richarda Janošíka (95). Nakonec ho ale předběhl o 4 vteřiny a byl první v čase 0:37:27.

První žena na 10 km do cíle dorazila Teodora Svejkovská. Celkově byla sedmá v čase 0:37:57!

V kategorii 40+ byl pouze jeden odvážlivec. Milan Škarda doběhl v krásném čase 0:44:18 celkově přesně v polovině startovního pole – patnáctý.

Mezi ženami v kategorii 40+ byly tři účastnice. Nejrychlejší byla Helena Beroušková (uprostřed) v čase 0:46:02.

Stupně vítězů pohledem fotografa

Za krásné fotografie děkujeme Tomáši Liškovi!

Díky všem běžcům a přihlížejícím!

Díky všem běžcům, které neodradilo deštivé počasí a vytvořili nádhernou běžeckou atmosféru! Také děkuji partnerům Hotelu Rohanov, Nebílovským sadů a fotografům Tomáši Liškovi a Šárce Hrabákové. Petr, hlavní organizátor