Úvod » Články » Duben, ještě tam budem

Duben, ještě tam budem

29. 4. 2016, 12:21    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Lidová pranostika „Březen – za kamna vlezem, duben – ještě tam budem“ se tentokrát ukazuje v plné parádě. Naštěstí běžce neodradilo chladné počasí a chtělo jich dorazit tolik, že jsme je museli i odmítat. Odměnou jim bylo i chvilkové slunce.
Loap PBT VAŠÍ LIGY (5) - 10 km
27. 4. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (5) - 5 km

Nevyhasneš

Již podruhé dostávali běžci nápoje o českého výrobce isotonických nápojů Nero Isodrinks.

Opět rychlá desítka

Kapacita běhu na 10 km byla tentokrát plná už 3 dny předem. A běžci ukázali kvalitní výkony a vytáhli se rychlými časy. Tentokrát z toho nebyl rekord, ale Pavlu Skřivánkovi (číslo 96) chybělo s časem 0:33:09 k jeho překonání jen 6 vteřin.

Šestý nejrychlejší čas v historii našich závodů si zapsala Michaela Mertová. 0:40:13 znamenalo celkové vítězství mezi ženami a v kategorii 40+.

V mladší ženské kategorii s časem 0:41:11 vyhrála Miroslava Petronyuk.

Mužskou kategorii běžců nad 40 let ovládl Luboš Rákosník s časem 0:36:19. Celkově byl Luboš pátý.

Vokrouhlík po čtvrtý zlatý

Čtvrté zlato ze čtyř startů na 5 km. To je unikátní bilance Michala Vokrouhlíka (534). Tentokrát se zpočátku držel v závětří, ale čas 0:17:29 mu stačil na vítězství o 3 vteřiny před Pavlem Wohlem (582).

V kategorii 40+ bral zlato Martin Mastný. Celkově byl v čase 0:18:59 na desátém místě.

Mezi ženami na pětce byla nejrychlejší Magda Čípová s časem 0:20:56.

Lenka Zloská (611) opanoval kategorii čtyřicátnic v čase 0:23:16.

V kategorii do 40 let zvítězila Aneta Štrosová v krásném čase 0:22:35. Celkově mezi ženami byla pátá!

Vyhlášení nejlepších

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa.

Díky všem běžcům a přihlížejícím!

Díky všem běžců, které neodradilo chladné počasí a speciální díky těm, kteří vydrželi i na vyhlášení. Díky také partnerům Loap a Nero Isodrinks, kteří věnují ceny pro nejlepší běžce. Petr, hlavní organizátor