Úvod » Články » Běžíme i na Velikonoce

Běžíme i na Velikonoce

27. 3. 2016, 14:58    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Na Bílou sobotu se v pražském Braníku sešlo 157 běžců, aby otestovali svoji formu na tratích 5 a 10 km. Na delší trati se navíc zrodil nový rekord, který byl vylepšen o více než minutu!
Loap PBT VAŠÍ LIGY (4) - 5 km
26. 3. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (4) - 10 km

Běháme pořád

Ani na Velikonoce si běžci nedali pauzu a poslední sobotu v měsíci vyběhli k tradičnímu závodu na 5 a 10 km. Jak je zvykem, více běžců zvolilo delší desetikilometrovou trať, 107. Přesná 50 se postavila na start kratšího závodu.

Čtvrtý závod, čtvrtá medaile

Michal Vokrouhlík vyhrál svůj třetí letošní závod na 5 km. Jednou si odskočil na 10 km a tam bral stříbro. Tentokrát si doběhl pro zlatou medaili v čase 0:17:01, což je jeho letošní nejlepší výkon na 5 km v závodech Loap PBT VAŠÍ LIGY.

Podobnou bilanci má i Petr Lochman. V kategorii 40+ má na 5 km ze čtyř závodů také čtyři medaile. 3 zlaté a 1 stříbrnou.

Sbírkou tří medailí se může pochlubit Milan Cibík (číslo 629). V kategorii 40+ na 5 km má 2 stříbrné a 1 bronzovou. Tentokrát čas 0:20:16 stačil na druhou příčku.

Pozadu nezůstává ani Adrien Sehnal. Šedesáti-dvouletý závodník se prosazuje i mezi mladšími kolegy v kategorii 40+ a za čas 0:21:01 bral svůj letošní druhý bronz na trati 5 km.

Mezi ženami na 5 km byla nejrychlejší Natálie Dobrovodská v čase 0:20:42.

Další cenný kov přidala do rodinné sbírky Blanka Lochmanová. V kategorii 40+ doběhla na 5 km první v čase 0:22:18. Celkem mají letos Lochmanovi už 6 zlatých a 1 stříbrnou!

Mezi mladými talenty v kategorii do 15 let byl nejrychlejší Petr Vačkář v krasném čase 0:22:35. Na stupních ho doplnil i jeho mladší bratr Honza a Aneta Štrosová.

Rekord na 10 km

Kateřina Kratochvílová Kriegelová poprvé v rámci Loap PBT VAŠÍ LIGY běžela 10 km. A hned z toho byl rekord trati. Čas 0:37:30 znamenal zlepšení rekordu o plných 70 vteřin! Po několika vylepšeních rekordu trati na 5 km se tak Kateřina může pyšnit i rekordem na delší trati.

Unikátní bilanci má Dana Jiřičná. V kategorii 40+ na 10 km má totiž ze čtyř letošních závodů čtvrté zlato! Tentokrát za čas 0:43:18.

Mezi muži na 10 km to bylo opravdu těsné v obou kategoriích. V kategorii do 40 let Tomáš Martínek (119) porazil Karla Nerada (61) nejtěsnějším letošním rozdílem, o 5 vteřin, v čase 0:34:54.

Ještě těsnější byl souboj o zlato mezi čtyřicátníky. Luboš Rákosník (251) předběhl Martina Fice (262) až v posledních metrech a vyhrál rozdílem 3 vteřin.

Nový partner

Těší nás, že se podařilo domluvit spolupráci s novým partnerem. Nejlepší tři běžci všech dospělých kategorií se budou moci těšit na osvěžující isotonický nápoj Nero.

Vyhlášení nejlepších

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa.

Díky všem běžcům a přihlížejícím!

Jménem celého týmu, který se o běžecké závody stará, bych chtěl poděkovat všem běžcům i přihlížejícím rodinným příslušníkům a kamarádům za skvělou atmosféru! Díky patří hlavnímu partnerovi, české značce sportovního oblečení Loap. A také českému výrobci isotonických nápojů Nero za ceny pro nejlepší běžce. Petr, hlavní organizátor

A příště už ve středu

Po přechodu na letní čas i my přecházíme na letní režim. Od dubna jsou závody opět ve středu19 hodin. Budu se na těšit 27. dubna.