Úvod » Články » Rekordní závod v Braníku

Rekordní závod v Braníku

29. 2. 2016, 13:01    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

201 účastníků. To je rekordní účast sobotního závodu Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY! A více běžců nepustila už jen omezená kapacita trati. Navíc opět padl ženský rekord na 5 km zásluhou Kateřiny Kratochvílové Kriegelové! A i desítka byla hodně rychlá!
Loap PBT VAŠÍ LIGY (3) - 5 km
27. 2. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (3) - 10 km

Rekordní účast

Poprvé v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY jsme naplnili kapacitu. Dokonce jsme nemohli další přibližně desítku běžců na trať vpustit. Pokud chcete mít jistotu místa na startu, doporučujeme registraci předem přes web. Celou termínovku najdete zde.

Na desítku se vydalo 117 běžců.

Následovalo je 84 pětkařů.

Rekordní pětka

Už se pomalu stává tradicí, že účast Kateřiny Kratochvílové Kriegelové znamená přepisování historických tabulek. Časem 0:18:15 zlepšila své dosavadní maximum a rekord trati o 31 vteřin. Ze dvou letošních účastí má dvě vítězství.

Mezi muži byl nejrychlejší Pavel Wohl (číslo 581). S časem 0:17:46 si připsal první vítězství na Loap PBT VAŠÍ LIGY. V kategorii 40+ doběhl na první místě v čase 0:18:06, celkově čtvrtý, Luboš Rákosník (603).

Blanka Lochmanová si odnesla další zlato. V kategorii žen 40+ vyhrála v čase 0:21:49.

V kategorii do patnácti let zvítězil Filip Jac v čase 0:18:29. Celkově byl sedmý.

Rychlá desítka

Ani desítkáři se nenechali zahambit. Tomáš Mika (číslo 118) zaběhl třetí nejlepší čas v historii Loap PBT VAŠÍ LIGY, 0:33:21. Rychle běžel i druhý Michal Vokrouhlík (75), loňský vítěz celé Tour.

I ženy běžely velmi rychle. Jana Zímová si vylepšila svoje maximum na desítce Loap PBT VAŠÍ LIGY na 0:39:48 a vyrovnala třetí nejlepší výkon v historii.

Již třetí vítězství ze tří závodů má na kontě v kategorii 40+ Dana Jiřičná. Celkově v čase 0:43:15 doběhla mezi ženami druhá.

Všichni běžci by ale mohli závidět formu Jiřímu Pejpalovi. Ve věku 82 let dokončil desítku v čase 1:03:25.

Vyhlášení nejlepších

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa!

Díky všem za vydařený závod!

Jménem celého organizačního týmu bych poděkovat všem běžcům za skvělou atmosféru! Díky patří také hlavnímu partnerovi, české značce sportovního oblečení Loap. Petr, hlavní organizátor

Nezapomeňte si pohlídat místo i na další závod, který se koná v sobotu 26. března!