Úvod » Články » 174 běžců v cíli

174 běžců v cíli

1. 2. 2016, 14:41    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Celkem 174 běžců se v sobotu vydalo na trať druhého letošního závodu Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Do cíle dorazili všichni.
Loap PBT VAŠÍ LIGY (2) - 10 km
30. 1. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (2) - 5 km

Běžíme o 106

Po drobných technických problémech se startovní pistolí se podařilo odstartovat oba závody. 68 běžců se vydalo na pětikilometrovou trať a plných 106 jich zvolilo trať delší, desetikilometrovou.

Na pěti kilometrech září Korbášovi

Gabriela Korbášová vyhrála ženskou kategorii 40+ na 5 km v čase 0:20:35.

Ještě rychlejší byla Eliška Korbášová. Ta si s časem 0:19:37 doběhla pro celkové vítězství mezi ženami na 5 km. Zároveň si připsala osmý nejrychlejší výkon v historii Tour.

Povědomí vítězové na pětce

V mužských kategoriích na 5 km zvítězili známé tváře. Úplně první ze všech závodníků byl v cíli Michal Vokrouhlík. Čas 0:17:21 znamenal jeho druhé letošní vítězství na pětce.

V kategorii 40+ potvrdil roli favorita Petr Lochman. I ten letos bral druhé vítězství ve své kategorii. Celkově skončil v čase 0:18:05 na třetím místě.

Nováčci na trůnu desítky

Oproti svým kolegům na 5 km, na dvojnásobné trati byli na trůnu nováčci. Celkově vyhrál Petr Lohr (číslo 56) s časem 0:34:54. Druhý skončil o pouhé tři vteřiny zpět Josef Veber (číslo 203). Na vítězství v kategorii 40+ mu to ale stačilo. Josef byl sice už na svém druhém závodě Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY, ale poprvé v kategorii 40+.

I vítězka mezi ženami byla na svém první závodě v Loap PBT VAŠÍ LIGY. Jana Zímová se zařadila s časem 0:40:37 na páté místo historických tabulek.

To nejrychlejší žena mezi čtyřicátnicemi už má několik triumfů za sebou. Dana Jiřičná vyhrála letos podobně jako pánové na pětce již podruhé. V čase 0:43:14 doběhla mezi ženami celkově druhá.

Běží celá rodina

Víte co spojuje následující čtyři otázky?

• Vítěz v kategorii do 15 let na 5 km?
  • Nejstarší účastník závodu?
  • 7. muž v kategorii 40+ na 5 km?
  • 2. žena na 10 km v kategorii 40+?

Stejná odpověď: Procházka/Procház­ková. Rodinnému klanu Procházků se sobotní závod vydařil!

Nejmladší Matěj (ročník narození 2007) si doběhl po boku otce Davida pro vítězství mezi účastníky do 15 let.

Máma, Petra, získala stříbro v kategorii 40+.

A prastrýc Milan byl nejstarším účastníkem sobotního závodu. Letos oslaví krásné 75. narozeniny. Desítku zaběhl v čase 0:48:21!

Vyhlášení nejlepších

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa!

Díky všem za vydařený závod!

Jménem celého organizačního týmu bych poděkovat všem běžcům za skvělou atmosféru! Díky patří také hlavnímu partnerovi, české značce sportovního oblečení Loap. Petr, hlavní organizátor