Úvod » Články » Loap Pražská běžecká tour zahájena

Loap Pražská běžecká tour zahájena

4. 1. 2016, 13:49    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

2. ledna se přihlásilo 114 běžců, aby si zaběhli letošní první závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Známe také první vítěze kategorie do 15 let. Mimo jiné se nezapomeňte kouknout až na konec článku :)
Loap PBT VAŠÍ LIGY (1) - 10 km
2. 1. 2016   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY (1) - 5 km

První letošní závod

Na start „desítky“ se postavilo celkem 63 běžců.

Jen o 12 běžců méně (51) stálo na startu kratšího, pětikilometrového, závodu.

Kateřina Kratochvílová Kriegelová znovu vítězí

Již počtvrté v řadě zvítězila na 5 km Katka Kratochvílová Kriegelová. Tentokrát zaostala za svým rekordem trati o pouhou jednu vteřinu, 0:18:47. Z nejlepších pěti časů v historických tabulkách Loap PBT VAŠÍ LIGY ji patří hned čtyři zápisy!

Mezi muži vynikl na 5 km Michal Vokrouhlík, který v minulém roce zvítězil v celkovém hodnocení na 10 km. Roli favorita naplňoval hned od začátku. Vyhrál v čase 0:17:04.

Kategorie 40+ byla jako již tradičně v režii manželů Lochmanových. V celkovém pořadí čtvrtý, Petr, vyhrál kategorii 40+ v čase 0:18:31.

Blanka Lochmanová byla mezi ženami celkově druhá. Její čas 0:22:15 jí ale stačil, aby zvítězila v kategorii 40+.

V kategorii nejmladších (do 15 let) si pro vítězství doběhl Petr Vačkář v krásném čase 0:22:12.

Kabelka a Jiřičná nejrychlejší

Jiří Kabelka, druhý v celkovém pořadí loňského ročníku Loap PBT, zvítězil na 10 km v čase 0:37:29.

Nejlepší mezi ženami byla Dana Jiřičná, která si doběhla pro vítězství s časem 0:42:57 v kategorii 40+.

Celkově šestý na desítku, Vítězslav Král, zvítězil v kategorii 40+. Doběhl v čase 0:39:41.

Mezi ženami do 40 let byla nejrychlejší celkově třetí nejlepší žena, usměvavá Monika Kadlecová s časem 0:47:51.

Vyhlášení nejlepších

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa!

Díky všem za vydařený závod!

Rád bych poděkoval všem běžcům za skvělou atmosféru. Opět jste nezklamali! Díky patří také hlavnímu partnerovi, české značce sportovního oblečení Loap, a pomocníkům. Díky, díky, díky! Petr, hlavní organizátor

Další závod bude v sobotu 30. ledna!

PS: Kdo by měl zájem, tak příště může po závodě podstoupit nudisticko-otužovací kurz Tomáše Reinbergra, prezidenta VAŠÍ LIGY :)