Úvod » Články » Poslední letošní závod

Poslední letošní závod

29. 11. 2015, 11:34    autor: Petr Lundák    Reportáž   Běhání Praha

Letos naposledy se uskutečnil závod Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY. Představilo se na něm 119 běžců. Odměnili jsme pravidelné běžce, kteří s námi běželi letos alespoň 6 závodů. Celkem si ve dvanácti závodech letošního ročníku zaběhlo celkem 864 účastníků!
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 5 km 12/12
28. 11. 2015   Tour   Praha – Běhání
Loap PBT VAŠÍ LIGY - 10 km 12/12

Letos naposledy

Poslední letošní závod přilákal 119 běžců. 85 jich odstartovalo na delší trati, 10 km.

34 běžců zvolilo distanc na 5 km.

Premiéru na bězích VAŠÍ LIGY měl její dřívější organizátor, Martin Strnadl. Závod na 10 km dokončil v čase 0:49:16.

Vyrovnaný rekord trati a celkově druhá

Kateřina Kriegelová dokončila závod na 5km na celkovém druhém místě (tedy i mezi muži)! Zřejmě to bylo vůbec poprvé, kdy se některé z žen takovýto kousek povedl na závodech VAŠÍ LIGY! Katka navíc vyrovnala svůj vlastní rekord trati z minulého závodu, 0:18:46! Parádní výkon!

Celkově zvítězil Petr Lochman v čase 0:18:32 (14 vteřin před Katkou). Petr tak potvrdil letošní dominanci manželů Lochmanových na pětikilometrové trati.

Mezi ženami v kategorii 40+ byla nejrychlejší Anna Hojsáková s časem 0:32:18.

Potvrzení vítězství

Na 10 km byla mezi ženami nejrychlejší Petra Davídková a potvrdila tak letošní vítězství v celém ročníku. Tentokrát brala vítězství za čas 0:43:37.

Mezi muži v celkovém pořadí byl nejrychlejší Ondřej Sedláček. Ten se po třetím místě mohl s časem 0:36:34 radovat z prvního vítězství v Loap PBT VAŠÍ LIGY!

Nejrychlejší ženou na 10 km v kategorii 40+ byla Dana Jiřičná. Mezi ženami ji čas 0:44:36 vynesl stříbrnou medaili.

Filip Saidl skončil celkově pátý, ale v kategorii 40+ se mohl radovat z vítězství.

Vyhlášení nejlepších

Nejlepší tři v každé kategorii pohledem fotografa!

Ročník 2015 ukončen

Ročník 2015 Loap Pražské běžecké tour VAŠÍ LIGY je historii. Pojďme se za ním ohlédnout očima statistika:

• Počet závodů: 12
  • Počet běžců: 864 (o 88 více než loni)
  • Počet účastí: 1646 (o 84 více než loni)
  • Počet pravidelných běhen (více než 6 účastí): 43 (o 6 méně než loni)

Našich pravidelných běhen si vážíme. A tak se všech 43 může pyšnit slušivou čepicí Loap. Mezi nimi je i 10 šťastlivců, kteří si odnesli 5 batohů Loap. 1 batoh od Svět běhu a 4 poukazy v hodnotě 500 Kč na nákup kompresních ponožek SLS3.

Třem běžcům se povedlo odběhnout všechny závody. Jsou to Milan Cibík, Petr Eliáš a Josef Hrabal.

Nesmíme zapomenout na vyhlášení nejlepších běžců ročníku. Běžec musel odběhnout alespoň 6 závodů v jedné vzdálenosti. Hodnotil se průměrný čas u 6 nejlépe zaběhnutých časů běžce v ročníku. V jednotlivých kategoriích zvítězili:

• 5 km muži: Petr Lochman
  • 5 km ženy: Blanka Lochmanová
  • 10 km muži: Michal Vokrouhlík
  • 10 km muži: Petra Davídková

Děkujeme všem běžcům za účast v ročníku 2015! Díky patří také partnerům za podporu a ceny pro nejlepší, které věnovali Loap, Birell, Fitness Online.cz a Svět běhu.

Těšit se na Vás budeme na novoročním běhu 2. ledna! Celou termínovku na rok 2016 naleznete zde. Během prosince budou závody postupně vypsány pro přihlášení. Sledujte Facebookovou stránku Pražská běžecká tour VAŠÍ LIGY!